Reklama

Zalety spożywania herbaty typu Earl Grey

Ponoć nic tak nie pobudza organizmu o poranku jak mała czarna, ale czy wiesz, że pod wieloma względami doskonałą alternatywę dla niej może stanowić herbata, zwłaszcza ta typu Earl Grey? Nie tylko orzeźwi i doda energii, ale jednocześnie zapewni ochronę przed chorobami serca, pomoże pozbyć się zbędnych kilogramów, zwalczy stres i przyniesie ulgę w przeziębieniu. Dowiedz się o właściwościach tej cennej herbaty nieco więcej.

Reklama

Dobra dla zębów

Herbata zawiera duże ilości związku zwanego katechiną, czyli przeciwutleniacza skutecznie eliminującego bakterie znajdujące się w jamie ustnej. Znajdziemy w niej również fluorki przeciwdziałające ubytkom w zębach. Jeśli nie przepadasz za używaniem tradycyjnej wody, herbata earl-grey stanowi świetną alternatywę.

Trawienie

Herbata Earl Grey przyspiesza i polepsza proces trawienia, a ponadto zwalcza takie dolegliwości jak kolka czy mdłości. Skutecznie przeciwdziała również pasożytom, które mogą znajdować się w jelitach.

Zwalcza lęki i depresję

Bergamotka zawarta w herbacie Earl-Grey wpływa uspokajająco i w znacznym stopniu poprawia nasz nastrój. Może również śmiało znaleźć zastosowanie w aromaterapii. Earl Grey jest wspaniałym rozwiązaniem dla osób zmagających się z nadmiernym stresem, depresją czy zaburzeniami lękowymi.

Utrata wagi

Jedną z największych zalet herbaty Earl-Grey jest to, że sprzyja utracie wagi. Dzieje się tak dzięki zawartości wyciągu z cytrusów. Jak to możliwe? Owoce dostarczają niewiele kalorii, ale jednocześnie są silnie metabolizowane, co wzmacnia przypływ energii.

Energia

Wprawdzie nie ma tak mocnego efektu jak mała czarna, ale zawarta w herbacie kofeina doda ci energii na cały poranek i pomoże w porannym rozbudzeniu organizmu.

Działa przeciwnowotworowo

Earl-Grey zawiera znaczne ilości przeciwutleniaczy, które pomagają zwalczać wolne rodniki zwiększające prawdopodobieństwo wystąpienia raka i jednocześnie sprawiają, że nasza skóra zachowuje młody wygląd i jest bardziej zadbana.

Ochrona przed chorobami serca

Badania naukowe wskazują, że regularne picie herbaty Earl Grey może znacząco obniżyć ryzyko zachorowania na choroby serca. Eksperymenty przeprowadzone w 2012 roku wskazały, że osoby, które piją trzy szklanki czarnej herbaty dziennie, mają znacząco obniżoną ilość trójglicerydów w organizmie, dzięki czemu poziom dobrego cholesterolu (HDL) znajduje się u nich na odpowiednim poziomie.

Zwalcza stres

W przeciwieństwie do kawy herbata zapewnia uczucie relaksu i uspokojenia - i to prawie tuż po jej wypiciu. Dzięki swoim pobudzającym właściwościom może stanowić idealne rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za spożywaniem kawy.

Ulga od przeziębienia

Bergamotka, obecna w herbacie sprawia, że organizm doskonale radzi sobie ze zwalczaniem przeziębienia oraz gorączki. Dodatkowo jest naturalna, a co za tym idzie zdrowsza, aniżeli medyczne specyfiki.

Utrzymuje organizm nawodniony

Herbata utrzymuje optymalny poziom nawodnienia organizmu. Jak to możliwe? Dostarcza solidnej porcji potasu, który wpływa korzystnie na hydratację organizmu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama