Reklama

Zalety picia herbaty z cynamonu!

Picie herbaty z cynamonem pomaga w zachowaniu dobrego zdrowia i zapobiega niektórym poważnym chorobom. Przygotowanie herbaty z tej przyprawy jest bardzo szybkie i łatwe! Należy zagotować wodę z dodatkiem kilku lasek cynamonu, następnie odcedzić i już możemy delektować się unikalnym smakiem. Możemy również dodać do herbaty kilka kropli cytryny lub odrobinę miodu, wtedy smak będzie jeszcze bardziej wyraźny. Poniżej przedstawiamy kilka właściwości leczniczych cynamonu:

Zdrowe jelita

Herbata z cynamonu zawiera składniki odżywcze, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu jelita grubego. Herbata chroni nas również przed nowotworem jelita grubego.

Pomocna przy chorobach układu pokarmowego

Choroby układu pokarmowego takie jak niestrawność, zaparcia oraz bóle brzucha, mogą być wyleczone przez picie cynamonowej herbaty. Herbata przyspiesza trawienie pożywienia i eliminuje gazy powstałe w organizmie. Jest również przydatna w trakcie grypy żołądkowej.

Wspomaga przy chorobach neurologicznych

Chorobom neurologicznym można zapobiec pijąc regularnie filiżankę herbaty z cynamonu. Herbata zawiera składniki odżywcze, które pomagają w poprawie stanu zdrowia pacjentów cierpiących na chorobę Alzheimera oraz Parkinsona.

Leczy przeziębienie i grypę

Picie herbaty z cynamonu może przynieść nam ulgę w przeziębieniu i grypie ze względu na właściwości antywirusowe. Herbata chroni nasz organizm przed infekcjami wywołującymi choroby.

Zapobiega nudnościom

Herbata z cynamonu z dodatkiem imbiru, idealnie nadaje się dla osób cierpiących na chorobę lokomocyjną.

Leczy infekcje pęcherza

Herbata cynamonowa z dodatkiem miodu pomaga w leczeniu infekcji bakteryjnych pęcherza moczowego. Zabija bakterie oraz oczyszcza drogi moczowe, dzięki czemu poczujemy ulgę.

Zapobiega uporczywemu bólowi

Jest możliwe, że regularnie wypijając filiżankę herbaty z cynamonu zapobiegniemy uporczywemu bólowi towarzyszącemu zapaleniom stawów. Cynamonowa herbata pomaga również w leczeniu bólu zębów.

Lepsza pamięć

Składniki odżywcze zawarte w herbacie w pozytywny sposób wpływają na naszą pamięć. Osoby regularnie pijące herbatę mogą cieszyć się doskonałą pamięcią i zwiększoną koncentracją!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama