Reklama

Zalety herbaty z hibiskusa

Czy spodziewałeś się, że kwaśna herbata z hibiskusa może mieć dobroczynny wpływ na twoje ciało? Nie tylko skutecznie gasi pragnienie i odświeża, ale posiada również wiele medycznych zastosowań. Jej znakiem rozpoznawczym jest intensywny, czerwony kolor. Hibiskus posiada wiele zalet korzystnie wpływających na zdrowie i ciało. Występując w naturze przyjmuje postać pięknego kwiatu. Uprawia się go między innymi w Egipcie, Sudanie, Meksyku, Tajlandii i Chinach. Poniżej znajdziesz kilka zastosowań hibiskusa. Pomaga w utracie wagi Hibiskus może być częścią każdej diety odchudzającej. Zawiera on enzymy, które blokują produkcję amylazy, tym samym hamując odkładanie się cukru. Picie herbaty z hibiskusa sprawia również, że nie odkładają się węglowodany.

Reklama

Obniża ciśnienie krwi

Ludzie regularnie spożywający herbatę z hibiskusa mają o 7 procent niższe ciśnienie krwi. Herbata posiada również właściwości moczopędne i zmniejsza objętość krwi, co również wyrównuje ciśnienie.

Obniża cholesterol

Badania wykazują, że hibiskus podobnie do czerwonego wina działa na obniżenie poziomu cholesterolu. Zapobiega to atakowi serca. Co więcej, wpływając na ciśnienie krwi zmniejsza ryzyko zawału serca.

Wspiera trawienie

Hibiskus wspiera funkcjonowanie jelit i przewodu pokarmowego, tym samym przyczyniając się do lepszego trawienia pokarmu. Prócz tego posiada właściwości przeciwkurczowe, zatem może być stosowany przez osoby cierpiące na syndrom jelita wrażliwego.

Pomaga w przeziębieniu

Dzięki zawartości witaminy C, hibiskus pomaga zwalczać przeziębienie i gorączkę.

Obniża ryzyko depresji i wahań nastroju

Minerały i mikroelementy zawarte w hibiskusie normują nastrój i korzystnie wpływają na układ nerwowy człowieka.

Chroni przed rakiem

Dzięki zawartości przeciwutleniaczy hibiskus niszczy wolne rodniki, a tym samym zapobiega rozwojowi nowotworów.

Nie powinieneś stosować hibiskusa, gdy:

1. Zażywasz środki antykoncepcyjne

Hibiskus zawiera związki wpływające na estrogen, przez co środki antykoncepcyjne nie działają prawidłowo.

2. Niskie ciśnienie krwi

Hibiskus obniża ciśnienie, zatem nie powinny go stosować osoby o niskim ciśnieniu krwi.

3. Halucynacje

Istnieje grupa ludzi, którzy doświadczają halucynacji po spożyciu herbaty z hibiskusa. Nie spożywaj także herbaty, jeżeli zamierzasz prowadzić samochód.

Pamiętaj, że jeżeli pragniesz stracić na wadze, to herbata z hibiskusa jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż chemiczne medykamenty.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama