Reklama

Wspaniałe korzyści zdrowotne herbaty jabłkowej!

Herbata jabłkowa jest popularna na całym świecie. Jest bardzo orzeźwiająca, szczególnie w lecie z kilkoma kostkami lodu! Jest mieszanką czarnej herbaty z dodatkiem suszu jabłkowego i szczyptą cynamonu. Jednak wiele osób nie ma pojęcia o korzyściach zdrowotnych płynących z tego lekkiego napoju oraz o jego zdolnościach do leczenia wielu chorób. O to kilka propozycji wykorzystania herbaty:

Reklama

Leczy bóle głowy

Doskonale nadaje się jako zamiennik sztucznych soków owocowych i napojów gazowanych typu cola. Herbata jest zdrowsza i posiada mniej kalorii niż sok. Niska zawartość cukrów pozytywnie wpływa na uporczywe bóle głowy, które często towarzyszą nam w ciągu dnia.

Dzięki właściwościom przeciwzapalnym, likwiduje ogniska zapalne w organizmie i łagodzi ból. Osoby cierpiące na zapalenie stawów czy inne zwyrodnienia oraz mają problem z ogniskami zapalnymi w organizmie, powinny regularnie wypijać filiżankę herbaty.

Wspomaga serce

Jabłka same w sobie zawierają składniki odżywcze, które pomagają w utrzymaniu zdrowego serca. Włączenie herbaty jabłkowej do codziennej diety usprawni pracę serca oraz zmniejszy ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia.

Herbata jabłkowa jest znana z właściwości, które pozwalają zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka prostaty, jelita grubego czy też raka płuc. Filiżanka herbaty jest zalecana osobom, które są w gronie osób podwyższonego ryzyka zachorowania na nowotwór. Lekarze zalecają wypicie jednej filiżanki herbaty przed snem.

Pomocna przy zaparciach

Jabłka mają dużą zawartość błonnika, który pomaga w likwidowaniu zaparć oraz wspomaga naturalną pracę jelit. Wypicie większej ilości herbaty będzie skutkowało działaniem przeczyszczającym.

Herbata jabłkowa pomaga w usunięciu toksyn z organizmu, a w szczególności z układu pokarmowego. Herbata wzmacnia komórki przed działaniem stresu oksydacyjnego, który negatywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Lepsze widzenie

Jabłkowa herbata jest bogata w przeciwutleniacze, które wspomagają prawidłowe widzenie. Dzięki temu, zmniejsza się ryzyko wystąpienia zaćmy.

Herbata zawiera także naturalne aminokwasy, które pomagają w poprawie pamięci. Możemy zaobserwować też, że zwiększa się nasz refleks oraz zdolność do zapamiętywania większej ilości informacji. Równie dobrze herbata jabłkowa wpływa na koncentrację i zdolność skupienia się w każdej sytuacji.

Odpowiednia dla diabetyków

Związki obecne w herbacie pomagają przetwarzać cukry w organizmie. Dlatego są odpowiednie dla osób cierpiących na cukrzyce typu II. Herbata pomaga również w odchudzaniu.W porównaniu do napojów gazowanych i soków owocowych, herbata jabłkowa ma niską zawartość kalorii. Do słodzenia herbaty zamiast cukru, możemy wykorzystać miód.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama