Niebieska herbata - naturalny środek na utratę wagi

Niebieska herbata, nazywana również herbatą Oolong lub "Czarnym smokiem", staje się ostatnio bardzo popularna. Ten niesamowity napój w naturalny sposób wspomaga organizm w utracie wagi. Jej charakterystyczny smak (będący mieszanką smaków zielonej i czerwonej herbaty) to prawdziwa rozkosz dla zmysłów i zdrowia. Niebieska herbata cieszy się dobrą renomą wśród znawców na całym świecie. Jest ceniona zwłaszcza za swój przyjemny smak. Wywodzi się z północnych obszarów Tajwanu i Chin, gdzie cieszy się długą tradycją, jako zdrowy i naturalny napój wspomagający odchudzanie. Ta egzotyczna odmiana herbaty staje się jednak coraz bardziej rozpowszechniona i powinieneś łatwo znaleźć ją zarówno w supermarketach, jak i w sklepach ze zdrową żywnością.

Właściwości niebieskiej herbaty

Regularne spożywanie niebieskiej herbaty może dostarczyć organizmowi następujących korzyści:

- Wspominaliśmy już, że ta odmiana herbaty jest niezwykle pomocna w utracie wagi. Specjalistyczne badania wykazały, że jej przyspieszające metabolizm właściwości są dużo silniejsze, niż u innych odmian herbat. Szybszy metabolizm pozwala nam w naturalny sposób spalić większe ilości tłuszczu oraz zmniejszyć poziom cholesterolu.

- Niebieska kawa lub herbata oolong jest znakomitym źródłem przeciwutleniaczy.

- Zapobiega i pomaga leczyć stłuszczenie wątroby.

- Zawarte w niej substancje pomagają zmniejszyć prawdopodobieństwo pojawienia się różnego rodzaju chorób nowotworowych i zwiększają odporność organizmu.

- Dba o nasz układ krążenia: oczyszcza tętnice i poprawia krążenie krwi.

Czy to prawda, że ​​napój ten pomoże mi schudnąć?

Najnowsze badania w tej dziedzinie przeprowadzono na Uniwersytecie w Kolorado. Zostały one następnie opublikowane w magazynie " International Journal of Obesity and Related Metabolic Disorders ". Wyniki badań potwierdziły, że ​​niebieska herbata pomaga skutecznie walczyć z otyłością i związanymi z nią chorobami, takimi jak stłuszczenie wątroby.

Naukowcy z Centrum Medycznego na Uniwersytecie w Maryland doszli również do wniosku, że niebieska herbata jest doskonałym środkiem na utratę wagi - głównie ze względu na wysoką zawartość antyoksydantów (znacznie wyższą niż w zielonej herbacie).

Dlaczego jest ona tak dobra w procesie spalania tłuszczu?

Zawarte w niej odpowiednie stężenie kofeiny pobudza organizm do spalania kalorii. Herbata ta działa również jako środek moczopędny, eliminujący płyny z organizmu. Jego bogatym źródłem katechin - silnych przeciwutleniaczy, które przyspieszają nasz metabolizm oraz stymulują procesy utleniania i termogeniczne, wywołując efekt spalania tłuszczu. Herbata ta zawiera również polifenole, pomocne w zapobieganiu cukrzycy typu I oraz stymulujące proces metabolizowania glukozy.

Jak należy ją przygotować i pić?

Parzenie herbaty jest sztuką, którą należy dobrze zrozumieć, aby czerpać pełnymi garściami z jej dobrodziejstw. Niebieska herbata nie jest tu wyjątkiem. Posiada szczegółowy przepis przyrządzania, którego należy ściśle przestrzegać.

- Dodawaj tylko jedną łyżeczkę liści niebieskiej herbaty do szklanki wody.

- Używaj jedynie wody mineralnej.

- Jeśli to tylko możliwe, staraj się nie używać metalowego czajnika. Materiał ten usuwa wiele korzystnych właściwości herbat i naparów. Najlepsze naczynia powinny być wykonane z gliny.

Woda służąca do zaparzenia niebieskiej herbaty powinna być bardzo gorąca ( 90-100 stopni Celsjusza). Kiedy już wrzucimy liście do wrzącej wody, należy odcedzić napój po zaledwie trzech minutach. Jest to bardzo ważne, ponieważ ta odmiana herbaty utlenia się niezwykle szybko.

Jak należy ją pić?

Najlepiej spożywać ją na godzinę przed (lub po) głównymi posiłkami. Pamiętaj, że herbata ta zawiera taniny, które uniemożliwiają prawidłowe wchłanianie żelaza. Z tego też powodu nie należy pić jej bezpośrednio po posiłkach.

Napój ten powinno się spożywać dwa razy dziennie. Ważna będzie tu konsekwencja - musisz pić ją każdego dnia. Nie dodawaj do niej żadnego cukru. Jeśli chcesz osłodzić napój, wykorzystaj odrobinę miodu lub stewii.

Gdzie można znaleźć niebieskie herbaty?

Stają się one coraz bardziej popularne, jednak wciąż trudno będzie je znaleźć na półkach w zwykłym sklepie. Najlepiej szukać jej w sklepach ze zdrową żywnością. Jest powszechnie dostępna w tych placówkach, ponieważ przyciągają one zwykle konsumentów, którzy chcą schudnąć lub leczyć objawy cukrzycy. Jak już wspominaliśmy można znaleźć ją również pod nazwami "Herbata Oolong" i "Herbata Czarnego Smoka". Nie jest ona bardzo droga i zapewnia naprawdę rewelacyjne wyniki. Spróbuj i przekonaj się sam!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama

Reklama