Reklama

Jakie najczęstsze błędy popełniamy podczas picia herbaty?

Jeśli kochasz herbatę, ta informacja z pewnością cię zainteresuje. Człowiek pijąc herbatę przedłuża sobie życie, odmładza się oraz chroni przed rakiem. Lecz tylko wtedy, gdy jest ona odpowiednio spożywana. Oto najczęstsze grzechy, jakie popełniamy pijąc herbatę.

Nie pij gorącej herbaty

Pijąc gorącą herbatę narażasz się na oparzenia śluzówki gardła, przełyku i żołądka. Oparzenia mogą spowodować nieprawidłowości w obrębie przewodu pokarmowego.

Nie pij herbaty z miodem

Jest to dość dobrze znany fakt, który należy wciąż powtarzać. Miód dodawany do wrzącej wody, nie tylko traci wszystkie swoje właściwości, ale staje się niebezpieczny dla zdrowia. Po podgrzaniu fruktoza zawarta w miodzie, utlenia się i może przyczynić się do powstania nowotworów żołądka i jelit.

Unikaj herbaty z mlekiem

Mleko zmniejsza ilość katechin (przeciwutleniaczy) w herbacie. Katechiny to cenne substancje chemiczne, które zapobiegają rozwojowi komórek nowotworowych w organizmie.

Herbata bez cukru

Nawet najlepszy cukier nie nada jej niesamowitych właściwości. Nie zaleca się również pić herbaty z czekoladą lub ciasteczkami. Dietetycy twierdzą, że wraz z herbatą ludzie spożywają o wiele więcej pokarmów węglowodanowych, co często jest przyczyną zaburzeń metabolicznych i otyłości.

Herbata bez cytryny

Cytryna nie wnosi nic dobrego do herbaty, a w niektórych przypadkach może być nawet szkodliwa. Herbata z cytryną jest przeciwwskazana dla osób z wszelkimi problemami trawiennymi. Lepiej napić się herbaty, a potem zjeść plasterek cytryny. Takie użycie cytryny przyniesie największe korzyści.

Nie pij herbaty po alkoholu

To prawdziwy test dla nerek. Herbata zawiera teofilinę, która stymuluje wytwarzanie moczu w nerkach. W efekcie, nerki wytwarzają w nadmiarze aldehyd octowy, który drażni nerki. Może to wywołać stan zapalny lub poważne choroby.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama