Reklama

Jak zrobić koktajl z truskawek?

Truskawki to owoce, które - jak żadne inne - są z początku lata wyczekiwane przez młodszych, jak i starszych. Sezon na nie przypada w czerwcu i jest niezwykle krótki, dlatego wiele osób wraca z targowisk do domu z łubiankami wypełnionymi tymi owocami. Jak jeść truskawki? Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że najlepiej na surowo, ale przygotowany z niego koktajl to coś, co przynajmniej raz w sezonie trzeba skosztować. Wystarczy tylko kilka chwil, parę składników i pyszny napój gotowy! Jak zrobić koktajl z truskawek? Przekonajmy się!

Z truskawek nie wolno rezygnować!

Jeśli truskawki są obecne na straganach, to trudno się im oprzeć, bo na sam ich widok większości z nas leci ślinka. Ale nie tylko smak powinien nas przekonywać do tego, żeby jeść te przesłodkie i smaczne owoce. To źródło witaminy C, A, E oraz tych z grupy B, co sprawia, że wspierają odporność, pracę serca oraz przemiany metaboliczne, a także mają zbawienny wpływ na skórę. Truskawek nie trzeba sobie żałować, nawet w obliczu walki o zdrową i szczupłą sylwetkę, ponieważ 100 g truskawek, to tylko 32 kcal! Truskawki mogą być również sprzymierzeńcem w odchudzaniu, ponieważ zapewniają solidną frakcję błonnika, a on - jak wiadomo - pomaga działać jelitom bez przeszkód. 

Reklama

Jak zrobić koktajl z truskawek?

Jeśli mamy nadmiarową ilość owoców, której nie zdążyliśmy zjeść na surowo, to przygotowany z truskawek koktajl to strzał w dziesiątkę: w obliczu upalnych dni albo wtedy, gdy mamy ochotę na coś słodkiego. Jak przygotować koktajl z truskawek? Wystarczą owoce oraz płynny produkt mleczny. Jego wybór zależy od tego, jakie mamy preferencje. Do koktajlu truskawkowego świetnie nadają się:

  • mleko,
  • zsiadłe mleko,
  • jogurt naturalny,
  • kefir.

Sposób przygotowania koktajlu z truskawek

  • Owoce trzeba najpierw porządnie umyć z piasku i ziemi, a następnie wysuszyć. Warto do mycia wziąć truskawki z szypułkami - chłoną mniej wody podczas mycia.
  • Truskawki oczyścić, pokroić na mniejsze kawałki i wrzucić do kielicha blendera lub miski.
  • Dodać kefir, jogurt lub mleko. Tyle, aby zakryły nasze owoce przynajmniej do połowy.
  • Zblendować: tutaj my decydujemy o długości blendowania - czy lubimy wersję gładką, czy jednak preferujemy obecność kawałków owoców.

Gotowe!

Co dodać do koktajlu z truskawek?

Smak koktajlu z truskawek broni się sam w sobie, ale jeśli czujemy niedosyt, możemy go wzbogacić. Czym? W większości przypadków pierwszym wyborem będzie cukier, ale wtedy podbijemy kaloryczność napoju. Dlatego lepszym wyborem będzie miód, który ma licznie prozdrowotne właściwości.

Jednak najlepszym wyborem będzie inny owoc. Jaki? Koktajl z truskawek i banana to dobra propozycja, jeśli chcemy dosłodzić napój, ale nie podbijać jego kaloryczność. Jak wykonać koktajl z truskawek i banana? Nic prostszego, ponieważ do powyższego przepisu trzeba dodać pokrojony owoc.

Polecamy także:

Gruszka miłości to prawdziwy afrodyzjak. Pobudza i zachęca do aktywności fizycznej

Ogórek z pomidorem - czy to dobre połączenie?

Co zrobić z owocami z nalewki? Nie wyrzucaj! Możesz je wykorzystać


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama