Reklama

Jak zrobić kawę z kardamonem?

Kawa pełna korzyści dla zdrowia, dzięki kluczowemu składnikowi znanemu głównie w krajach arabskich: kardamonowi. Przyprawa ta nie tylko służy do nadawania smaku potrawom i deserom. Kardamon może być stosowany w problemach trawiennych, a także pomaga walczyć z nadwagą. Dowiedz się, jak przyrządzić kawę w arabskim stylu.

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

  • 1 łyżka mielonej kawy
  • 1 szczypta mielonego kardamonu
  • 1 szklanka wody
  • cukier

Następnym razem przy parzeniu porannej kawy, dodaj do niej kardamon. Uzyskasz arabską kawę o zdrowotnych właściwościach. Kardamon jest podobny w działaniu do imbiru.

Do wody dodaj cukru. Tyle, ile lubisz. Gotuj, a gdy zacznie wrzeć, wyłącz ogień i dodaj kawę z kardamonem. Włącz płomień ponownie i gdy kawa zacznie wrzeć zgaś ogień. Powtórz raz jeszcze całą procedurę, wówczas kawa będzie gotowa.

Do zaparzenia kawy z kardamonem możesz też wykorzystać kawiarkę lub tygielek z papierowym filtrem do kawy. Wystarczy wsypać kawę oraz kardamon, by po chwili cieszyć się niezwykłym aromatem kawy.

Kardamon zawiera ponad 100 substancji o efekcie działania antybiotyku. Ustrzeże przed infekcjami bakteryjnymi. Zadba o higienę jamy ustnej i może być stosowany przez każdego. Kardamon wyeliminuje halitozę. Gdy do kawy z kardamonem dodamy mleko, złagodzi objawy przeziębienia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama