Reklama

Jak zrobić i stosować sok z pokrzywy na różne choroby?

Aby uzupełnić braki witamin i minerałów w monotonnej diecie, specjaliści zalecają spożywanie soku z pokrzywy. Sok poprawia zdrowie, zmniejsza ryzyko chorób takich jak miażdżyca, dna moczanowa, cukrzyca i reumatyzm. Dowiedz się, jak stosować i jak przygotować sok z pokrzywy.

Do przygotowania soku będzie ci potrzebne 20 g świeżych liści pokrzywy i 250 ml letniej wody. Liście pokrzywy wrzucamy do blendera i zalewamy wodą. Po zmiksowaniu otrzymujemy sok. Inną metodą jest posiekanie drobno liści i zalanie ich wodą. Mocz całość przez 6 godzin, a następnie przesącz przez tkaninę. Pij świeży sok zaraz po przygotowaniu.

Przeciwwskazania: sok z pokrzywy nie jest zalecany dla kobiet w ciąży

Pijąc sok z pokrzywy można wyleczyć niektóre choroby:

Alergie, choroby immunologiczne.

Sok z pokrzywy silnie oczyszcza krew, wspomaga układ odpornościowy i działa przeciwzapalnie. Pij 2 szklanki soku z pokrzywy na pusty żołądek przed posiłkami, przez 21 dni.

Anemia, demineralizacja

W leczeniu anemii należy zastosować sok z pokrzywy w ilości 1-2 szklanki dziennie przez 2 tygodnie.

Cukrzyca

Pacjenci z cukrzycą mogą prowadzić normalne życie, jeśli będą spożywać 2 łyżki świeżego soku z pokrzywy dziennie przez 3 miesiące.

Nieregularne miesiączki

Liście pokrzywy świetnie w normowaniu cyklu miesiączkowego. Co więcej, jest idealny w przypadku chorób skóry takich jak trądzik i egzema. W tym przypadku należy spożywać 2 szklanki soku z pokrzywy dziennie przez 3 tygodnie.

Przewlekłe choroby nerek

Na choroby nerek zastosuj jedną szklankę soku z pokrzywy, codziennie rano na czczo przez okres 20-30 dni.

Nadciśnienie

Pokrzywa reguluje ciśnienie krwi i zapobiega miażdżycy naczyń krwionośnych. Wszystko co musisz zrobić to pić pół szklanki soku z pokrzywy przed posiłkami.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama