Reklama

Jak spienić mleko w kuchence mikrofalowej?

Marzy ci się pyszna kawa z pianką z mleka jak w kawiarni? A może gorąca czekolada ze spienionym mlekiem i syropem smakowym? Teraz nie musisz wychodzić z domu aby spełnić swoje marzenie. Nie musisz również kupować drogich spieniaczy do mleka. Pokażemy ci jak w prosty i szybki sposób zrobić z niego puszystą piankę. A wszystko dzięki zwykłej kuchence mikrofalowej.

Reklama

Czego potrzebujesz? Przede wszystkim mleka (dowolne mleko z wybraną przez ciebie zawartością cukru), szklanego słoika ze szczelną zakrętką i kuchenki mikrofalowej. Jak widzisz składniki i materiały są dostępne niemal w każdej kuchni. Przejdźmy więc do wykonania.

Jak spienić mleko? Weź dowolny słoik, napełnij go mlekiem do około ½ objętości (lub mniej, im więcej pozostawisz pustej przestrzeni, tym lepsza pianka wyjdzie). Zakręć go szczelnie i wstrząsaj energicznie przez około pół minuty do minuty. Dzięki temu mleko powinno się napowietrzyć.

Następnie odkręć zakrętkę ze słoika i umieść go w kuchence mikrofalowej. Nastaw 30 sekund przy średniej mocy i gotowe. Po tym czasie mleko powinno zamienić się w puszystą, miękką piankę. Wystarczy już tylko przygotować ulubioną kawę lub gorącą czekoladę i dodać ją do spienionego mleka.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama