Reklama

Czy osoby pijące kawę łatwiej odnoszą sukcesy?

Wielu ludzi kocha kawę. Samo przygotowanie jej i zapach są niesamowite. Niektórzy są zmęczeni życiem i próbują jakoś przetrwać każdy dzień, podczas gdy osoby pijące kawę mają z tym mniejsze problemy. Jeśli pijesz kawę codziennie lub co jakiś czas, możesz nie znać wszystkich jej właściwości. Oto kilka informacji.

Ludzie pijący kawę są bardziej aktywni fizycznie

Gdy kawa trafia do twojego krwiobiegu, zachowuje się jak paliwo. Podwyższa poziom adrenaliny w organizmie, która znacząco wpłynie na twoje sportowe wyniki. Poleca się wypicie filiżanki kawy na godzinę przed treningiem na siłowni lub innymi ćwiczeniami.

Ludzie pijący kawę mają mniej problemów ze zdrowiem

Według niektórych badań ludzie pijący kawę są mniej narażeni na cukrzycę drugiego stopnia. Badania wykazały również, że diabetycy są mniej narażeni na śmierć w wyniku cukrzycy, jeśli piją regularnie kawę. Kawa może również uchronić przed chorobami układu krążenia.

Ludzie pijący kawę są mądrzejsi

Kofeina zawarta w kawie blokuje wydzielanie adenozyny w mózgu, która spowalnia pracę neuroprzekaźników. To dlatego osoby pijące kawę mają więcej energii. Ich mózgi pracują na wyższych obrotach. Kawa poprawia czas reakcji, pamięć i ogólne funkcje kognitywne.

Ludzie pijący kawę mają zdrowsze mózgi

Badania wykazały, że kawa zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera lub Parkinsona. Nie ma leków na te choroby, jednak osoby pijące kawę rzadziej na nie chorują.

Ludzie pijący kawę mają rzadsze napady depresji

Według badań picie kilku filiżanek kawy dziennie zmniejsza ryzyko popełnienia samobójstwa u kobiet i mężczyzn o około 50 procent. Picie kawy poprawia nastrój i sprawia, że ryzyko depresji mniejsza się o 10 procent. Chociaż ochrona przed depresją może nie być zaletą samej kofeiny, to naukowcy twierdzą, że takie właściwości posiadają antyoksydanty zawarte w kawie.

Ludzie pijący kawę żyją dłużej

Według badań przeprowadzonych na osobach pijących kawę, życie tych ludzi wydłuża się, gdyż są oni mniej narażeni na przedwczesną śmierć i negatywne efekty chorób serca, cholesterolu i podwyższonego ciśnienia krwi.

Ludzie pijący kawę  są mniej narażeni na otyłość

Nadwaga i otyłość nie są problemami osób pijących kawę. W większości suplementów spalających tkankę tłuszczową znajdziesz kofeinę. Badania udowadniają, że kofeina wspomaga spalanie tłuszczu i zwiększa metabolizm o 3-11 procent, a spalanie tłuszczów o 10-29 procent.

Ludzie pijący kawę są zabawniejsi i ciekawsi

Według badań ludzie pijący kawę są ciekawsi i lepiej się z nimi pracuje. Zazwyczaj dobrze idzie im praca w grupie i uwielbiają angażować innych do dyskusji i innych czynności.

Ludzie pijący kawę zarabiają więcej pieniędzy

W badaniu przeprowadzonym w Wielkiej Brytanii na pracownikach odkryto, że osoby pijące kawę zarabiają o 2 tysiące funtów więcej niż osoby pijące herbatę. Według badania osoby pijące kawę rzadziej spóźniają się do pracy niż ci, którzy piją herbatę.

Ludzie pijący kawę są bardziej ambitni

W badaniach stwierdzono, że picie kawy jest domeną osób ambitnych. Jeśli brak im czasu, filiżanka kawy pomoże zacząć dzień w pełni energii. Osoba ambitna po wypiciu kawy szybciej wykona swoje zadania.

Jeśli podobał ci się ten artykuł, przygotuj sobie kolejną filiżankę kawy i wznieś toast. Dzięki kawie osiągniesz większy sukces.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama