Reklama

9 nietypowych zastosowań kawy

Kawa jest pyszna, dodaje energii, pobudza do działania i może znacznie więcej niż nam się wydaje. sprawdź do czego możesz wykorzystać ten niezwykły napój. Będziesz zaskoczony ile te małe ziarenka są w stanie zdziałać. Oto lista 9 nietypowych i zaskakujących zastosowań kawy.

Kawa redukuje cellulit

Na sklepowych półkach można znaleźć wiele kosmetyków redukujących cellulitis. Większość z nich w swoim składzie zawiera kofeinę, której dużą zawartość znajdziemy w kawie. Po co więc wydawać pieniądze skoro możesz przygotować swój własny peeling kawowy, który pomoże w walce z cellulitem.

Wystarczy że kilka łyżek drobno zmielonych ziaren zalejesz niewielką ilością gorącej wody, a gdy ostygnie wmasujesz w ciało.

Usuń brzydki zapach z lodówki

Lodówka kojarzy się wszystkim ze świeżą, zdrową żywnością. Mało kto wie, że wszystkie rozlane resztki mogą być idealnym środowiskiem dla bakterii. Skutkiem ich działania jest nieprzyjemny zapach z lodówki.

Możesz się go łatwo pozbyć przy użyciu kawy. Na spodek od filiżanki lub do małej miseczki wsyp troszkę zmielonych ziaren kawy i pozostaw w lodówce na noc. Rano po nieprzyjemnym zapachu nie będzie śladu.

Odstrasz ślimaki

Ślimaki są prawdziwą zmorą ogrodników. Zjadają rośliny uprawne jak i ozdobne jeszcze zanim zdążą dobrze się rozwinąć. Walka z nimi jest ciężka i wymaga coraz to nowszych środków i kreatywności.

Ślimaki nie lubią kawy, dlatego możesz użyć fusów do ochrony roślin. Rozsyp niewielką ilość wokół rośliny i w pobliże korzeni. Skutecznie odstraszysz niechcianych gości, a dodatkowo odżywisz rośliny.

Wzmocnij kolor włosów

Jeżeli masz ciemne włosy, to kawa może nadać im niesamowitego blasku i głębi koloru. Zaparz mocny wywar, ostudź i polej kosmyki.

Zwiń mokre włosy w koczka i pozostaw na około 30 minut, aby kawa mogła wniknąć jak najgłębiej do struktury włosa. Im dłużej zostawisz specyfik, tym lepiej zadziała. Twoje włosy odzyskają blask, kolor się wzmocni, a włosy będą odżywione.

Barw ubrania

Kawa może być również użyta jako barwnik do tkanin. Zrób mocny wywar i rozcieńczając go z wodą dobieraj odpowiednie odcienie. Barw ubrania własnoręcznie, lecz pamiętaj, aby prać je osobno, ponieważ mogą zafarbować pozostałe ubrania.

Śmierdzący odpływ

Odpływ zlewu szczególnie w kuchni jest ciągle narażony na wpadające resztki jedzenia. Gromadzą się ode wewnątrz rur i psując się wydzielają nieprzyjemny zapach.

Jeżeli czujesz, że odpływ z twojego kranu delikatnie mówiąc nie pachnie najlepiej. możesz wypróbować sposobu z kawą na zniwelowanie tego efektu. Wsyp 2 łyżki zmielonej kawy do odpływu i zalej wrzątkiem. Po krótkim czasie brzydki zapach powinien zniknąć.

Odśwież drewniane meble

Kawa nadaje się nie tylko do barwienia tkanin czy malowania obrazów. Jeżeli twoje drewniane meble również potrzebują odświeżenia możesz spróbować zrobić to z kawą.

Delikatnie przetrzyj meble papierem ściernym, aby nieco je zmatowić. Zalej kawę i przygotuj mocny wywar. Pędzlem maluj drewno tak jak farbą i pozostaw do wyschnięcia. Maluj, aż do uzyskania pożądanego odcienia drewna. Meble będą jak nowe.

Umyj ręce

Jeżeli po krojeniu cebuli lub czosnku twoje ręce nie pachną zbyt zachęcająco, możesz użyć fusów z kawy do zniwelowania tego efektu. Wcieraj je przez chwilę w dłonie, a pochłoną nieprzyjemny zapach. Fusy pomogą również na pozbycie się zapachu ryb czy mięsa.

Pozbądź się mrówek

Jeżeli w twoim domu zamieszkały mrówki i ciężko jest ich się pozbyć, możesz spróbować sposobu z fusami po kawie. Obsyp miejsca w których robaki występują niewielką ilością fusów.

Mrówki nie znoszą zapachu kawy. Tam więc gdzie jest kawa, tam nie ma mrówek. W ten prosty i ekologiczny sposób pozbędziesz się ich z domu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama