Reklama

8 oznak, które świadczą o tym, że powinieneś pić zieloną herbatę

Chociaż nie jestem wielkim fanem picia zielonej herbaty, to jednak ją spożywam. Dlaczego to robię? Przede wszystkim z powodu zdrowotnych właściwości, jakie posiada ten napój. Wiele osób wie, że zielona herbata zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy, ale w poniższym artykule przedstawię wam też inne zalety, które uzyskujesz pijąc herbatę.

Reklama

Stan twojej skóry ulegnie poprawie

Regularne spożywanie zielonej herbaty może przyczynić się do poprawy stanu twojej skóry. Dodatkowo, zawiera ona składniki, które chronią przed szkodliwym działaniem promieni UV. Postanowiłem to sprawdzić. Piłem zieloną herbatę w porze nocnej a następnie nakładałem na skórę krem nawilżający. Po dwóch tygodniach stosowania zauważyłem znaczącą poprawę stanu mojej skóry. Skóra stała się gładsza, wypryski były mniej widoczne, a skóra wydawała się bardziej napięta. Niemieccy naukowcy przeprowadzili eksperyment z piciem zielonej herbaty na grupie kobiet. Spożywały one 6 filiżanek herbaty dziennie. Po pewnym czasie zauważono znaczącą poprawę stanu ich skóry.

Zwiększa poziom dobrego cholesterolu

Istnieją badania wskazujące, że picie zielonej herbaty obniża poziom złego cholesterolu a także podwyższa poziom tego dobrego. Przeprowadzono badania, w których uczestnicy pili szklankę zielonej herbaty raz dziennie przez 12 tygodni. Naukowcy stwierdzili wpływ tego napoju na poziom złego cholesterolu (obniżył się) a dobry – podwyższył.

Tracisz na wadze

Bądźmy szczerzy – większość z nas nie pija zielonej herbaty z powodu jej smaku, a liczy na poprawę zdrowia poprzez spożywanie jej. Z powodu swoich medycznych właściwości zielona herbata jest zaliczana do tzw. „superjedzenia”. Istnieje wiele badań wskazujących, że spożywanie zielonej herbaty znacząco przyczynia się do spadku wagi. Oczywiście samo picie nie wystarczy, aby schudnąć, ale zielona herbata wraz z zdrową dietą wpłynie na nasz organizm bardzo korzystnie.

Poprawia stan kości

Wielu ludzi (zwłaszcza starszych) obawia się osteoporozy. Naukowcy z Chin odkryli, że regularne spożywanie zielonej herbaty może uchronić twoje kości przed wieloma chorobami, w tym przed osteoporozą. Zielona herbata zawiera także składniki, które stymulują rozwój kości i spowalniają ich zużywanie się.

Poprawia kondycję jamy ustnej

Badania przeprowadzone na grupie 940 osób w Japonii dowiodły, że regularne spożywanie zielonej herbaty poprawia ogólny stan jamy ustnej. Dzieje się tak, gdyż zielona herbata zabija bakterie znajdujące się w jamie ustnej, co odbija się także na zlikwidowaniu nieprzyjemnego oddechu z naszych ust.

Chroni przed chorobą Parkinsona i Alzheimera

Udowodniono, że zielona herbata jest w stanie zwalczyć wolne rodniki, które są odpowiedzialne za rozwój choroby Alzheimera. Dodatkowo udowodniono, że herbata zawiera polifenole, które korzystnie wpływają na nasz mózg i zapobiegają problemom z pamięcią.

Zapobiega rozwojowi raka

Liczne badania dowodzą, że picie zielonej herbaty chroni przed nowotworami. Szczególnie skuteczna jest w ochronie pęcherza, jajników i przełyku. Zielona herbata zmniejsza także ryzyko zachorowania na raka piersi.

Chroni przed cukrzycą

Cukrzyca jest jedną z chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Badania naukowe dowiodły, że spożywanie zielonej herbaty zapobiega rozwojowi tej choroby. Przeprowadzony przez naukowców eksperyment ukazał, ze osoby pijące 6 filiżanek zielonej herbaty dziennie mają o 33% niższe ryzyko zachorowania na cukrzycę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama