Reklama

3 sposoby na cerę tłustą i trądzikową z wykorzystaniem wódki

Wódka destylowana jest ze zbóż, ziemniaków lub owoców i jest stosunkowo niedroga. Nie tylko można ja spożywać, lecz także stosować do oczyszczania skóry. Jest naturalnym środkiem antyseptycznym i może być stosowana jako środek ściągający, oczyszczający, rozjaśniający i odblokowujący pory skóry. Oto kilka przepisów do pielęgnacji skóry na bazie wódki, które możesz wypróbować w domu.

Reklama

Mgiełka z wódki i soku żurawinowego

Żurawina zawiera naturalny kwas, który rozjaśnia skórę. Natomiast wódka zapobiega wydzielaniu nadmiaru oleju. Działa także antyseptycznie, zabijając bakterie powodujące trądzik.

By otrzymać mgiełkę zmieszaj w równych częściach sok żurawinowy, wódkę i wodę. Przelej do buteleczki z atomizerem. Spryskaj twarz powstałą mgiełką.

Maseczka z wódki, miodu i awokado

Miód posiada własności łagodzące skórę w przypadku podrażnień lub oparzeń. Awokado w połączeniu z wódką nada blasku, stonuje i oczyści skórę.

Do przygotowania maseczki potrzebujesz: ½ szklanki ciepłej wódki, 1 łyżkę miodu i ¼ części awokado. Składniki łączymy razem do uzyskania jednolitej masy. Nakładamy na oczyszczoną twarz. Pozostawiamy maseczkę na 2-7 minut, następnie spłukujemy ciepłą wodą.

Olejek do twarzy z wódką, oliwą i herbatą miętową

Mięta odświeża skórę, działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Alkohol zawarty w olejku zbierze nadmiar sebum ze skóry. Pamiętaj, aby nie pominąć oliwy w przepisie. Brak oliwy może przesuszyć skórę. Dzięki oliwie skóra będzie napięta i unikniesz wysuszenia podczas stosowania mikstury.

Skórę tłustą potraktuj olejkiem, na który będziesz potrzebować: 1/8 szklanki wódki, 1 łyżkę oliwy i 3 łyżki herbaty miętowej. Połącz ze sobą składniki. Zamocz wacik kosmetyczny w powstałej miksturze i przemyj nią twarz. Zmyj olejek ciepłą wodą z mydłem. Wytrzyj delikatnie twarz do sucha.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama