3 domowe koktajle, które pomogą zwalczyć zmęczenie

Często czujesz zmęczenie? Praca, obowiązki i stres mogą powodować stany całkowitego zmęczenia psychicznego. Aby temu zapobiec regularnie spożywaj naturalne koktajle, które uwolnią cię od zmęczenia. Poniżej znajdziesz 3 przepisy na koktajle owocowe.

Koktajl z płatkami owsianymi, bananem i miodem

Do jego przygotowania potrzebować będziesz: 1 pieczonego banana, 1 łyżkę płatków owsianych, 1 łyżkę jogurtu greckiego, 2 łyżeczki miodu, ½ szklanki mleka i szczyptę cynamonu. Płatki owsiane należy namoczyć. Gdy namokną przełóż je do blendera. Dodaj pociętego w kawałki banana, mleko i jogurt. Zmiksuj składniki w blenderze na jednolity koktajl. Przelej do szklanki, dołóż miód i posyp szczyptą cynamonu. Pij koktajl chłodny, w tej postaci jest odświeżający.

Koktajl z marchwi, buraków i jabłka

Potrzebujesz: 1 średniej wielkości buraka, 1 zielone jabłko, 1 marchewkę, ½ ogórka i szklankę wody. Umyj i pokrój na mniejsze cząstki wszystkie owoce i warzywa. Włóż je do blendera i zalej wodą. Pij zimny lub o temperaturze pokojowej. Regularnie spożywany przyniesie ci ulgę w zwalczeniu zmęczenia. Sok to naturalny tonik, który również pomoże organizmowi wyeliminować toksyny z nerek i wątroby.

Koktajl z migdałów, arbuza i winogron

Do przygotowania tego koktajlu potrzebujesz: 2 plastrów arbuza, 1 szklanki mleka migdałowego i 10 winogron bez pestek. Arbuza pokrój na mniejsze cząstki i wyjmij pestki. Przełóż do blendera, dodaj pozostałe składniki. Zmieszaj na jednolity płyn. Zimny koktajl jest bardzo orzeźwiający i idealny aby złagodzić zmęczenie psychiczne. Koktajl ten również może być świetnym dodatkiem do śniadania. Postawi cię na nogi, jeśli wstałeś z lekkim bólem głowy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama