Reklama

10 zaskakujących właściwości kawy

Kawa posiada niezwykłe właściwości, poprawia wydajność fizyczną, stymuluje umysł i dodaje energii. Badania wskazują na jej liczne zalety. Poniżej znajduje się lista jej niezwykłych właściwości.

Reklama

Niweluje skutki nieprzespanej nocy. Wydaje się to oczywiste, jednak możesz być zaskoczony jak silny efekt może mieć kawa na senną osobę. Jest ona tak silna, że już sam zapach ziaren może podnieść poziom energii.

Istnieje wiele dobrze udokumentowanych dowodów na skutki uboczne wywoływane przez kawę, które skutecznie mogą od niej odstraszać. Należą do nich drgawki i bóle głowy, które mogą się pojawiać, kiedy nie dostarczymy sobie dawki kofeiny. Jednak badania pokazują, że osoby pijące kawę żyją dłużej od tych, którzy jej nie piją. Okazało się także, że skutki uboczne na dłuższą metę nie mają na nas negatywnego efektu.

Każdy chce wyglądać dobrze w kostiumie kąpielowym, a najprostszym sposobem, aby tak się stało jest zrzucenie paru kilogramów. Kawa może pomóc ci osiągnąć wymarzoną wagę. Okazuje się, że ekstrakt z zielonej kawy jest czynnikiem, który pomaga uzyskać prawidłową wagę ciała.

Może zastąpić peeling do twarzy. No dobra, może nie zastąpi go całkowicie, ale faktem jest, że ziarna kawy mogą działać jak peeling. Łącząc ze sobą składniki takie jak świeże ziarna kawy, olej kokosowy lub oliwę z oliwek możesz stworzyć pastę, która będzie miała działanie podobne jak kosmetyki oczyszczające do twarzy. Poza tym po zabiegu będziesz również ładnie pachnieć!

Wypicie szklanki kawy przed drzemką sprawi, że będziesz miał po przebudzeniu więcej energii niż po normalnej drzemce. Może nie wydawać się to logiczne, jednak uwierz mi, że jest to prawda!

Kawa nie tylko sprawi, że będziesz wyglądać młodziej, lecz także poczujesz się młodziej. Naukowcy odkryli, że picie kawy pomaga twojemu organizmowi zwalczać objawy starzenia się takie jak zmniejszony refleks czy pogorszenie pamięci.

Co ciekawe ziarna kawy mogą sprawić, że twoje włosy staną się lśniące, ponieważ złuszczają one pojedyncze włosy i usuwają z nich zanieczyszczenia oraz pozostałości produktów kosmetycznych. Pamiętaj tylko, aby nie robić tego jeśli masz zafarbowane włosy, ponieważ kawa może zostawić na nich plamy.

Kiedy ludzie piją alkohol na imprezach, to zazwyczaj robią to, aby pozbyć się nieśmiałości i być bardziej otwartym w kontaktach z innymi. Okazuje się, że kawa może zdziałać to samo, a dodatkowo nie daje skutków ubocznych takich jak alkohol. A to działa korzystnie na twoje zdrowie, ponieważ nawet taki introwertyk jak ja, czuje się lepiej kiedy nie ma trudności w relacjach ze znajomymi i przyjaciółmi! Dodatkowo większość ludzi kupuje kawę w sklepie, w którym jest mnóstwo osób, co może prowadzić do miłych interakcji.

Kawa przed ćwiczeniami pozwala na sprawniejszą przemianę tłuszczu w paliwo przez twoje mięśnie, czyli oznacza, to więcej energii. Zauważyłam, że po wypiciu kawy mogę przebiec o milę więcej niż zazwyczaj.

Nie pozostało już wiele do powiedzenia. Kawa sprawia, że poranki stają się lepsze! Wiesz już, że ma ona wiele zdrowotnych właściwości, które mogą poprawić twój intelekt czy zmniejszyć ryzyko wielu chorób. Ostatnią rzeczą, o której chciałabym wspomnieć jest coś co pochodzi z mojego własnego doświadczenia jako osoby uzależnionej od kawy. Jest coś fajnego w wypiciu po przebudzeniu kubka dobrej kawy przy wschodzie słońca. Jest to coś co sprawia, że codziennie rano wracam do tego momentu. I właśnie z tego powodu, jak i z wyżej wymienionych przyczyn, nadal będę członkinią kofeinowego klubu! Dołączysz do mnie?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama