Reklama

10 rodzajów herbaty na każdą okazję

Czujesz się źle? Jesteś zestresowany? Odpowiednio dobrany rodzaj herbaty poprawi twój nastrój i doda energii. Czy wiesz, po który rodzaj herbaty sięgnąć? Dowiedz się z poniższych punktów.

Reklama

Herbata na sen

Masz problemy ze snem? Lawendowa herbata będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Spowalnia krążenie krwi, zmniejsza aktywność układu nerwowego oraz relaksuje, zapewniając błogi spokojny sen.

Herbata na stres i niepokój

Napar z rumianku wykazuje pozytywny wpływa na zmniejszenie stresu i niepokoju. Zwiększa przepływ krwi w mózgu i przeciwdziała działaniu hormonów stresu czyli kortyzolu.

Herbata na niepokój i zmęczenie

Herbata wiśniowa to skuteczny sposób na uspokojenie. Spowalnia przepływ krwi, podobnie jak herbata lawendowa. Dzięki niej poczujesz się zrelaksowany i wypoczęty.

Herbata na przebudzenie

Nic dziwnego, że w wielu miejscach na świecie czarna herbata jest wypijana rankiem. Zawiera silne, naturalne środki pobudzające, takie jak kofeina.

Herbata na wahania nastroju

Kiedy czujesz się emocjonalnie wyczerpany i zmęczony, sięgnij po napar z mięty. Łyk miętowej herbaty, sprawi że od razu poczujesz się lepiej.

Sposób na depresję

Nim wyciągniesz ręki po środki antydepresyjne, wypij herbatę z trawy cytrynowej. Olejki eteryczne zawarte w trawie pomogą uspokoić zmysły. Herbata działa lepiej niż środki antydepresyjne.

Zastrzyk energii

Brakuje ci energii? Przygotuj herbatę imbirową. Doda ci energii, poprawi nastrój oraz da poczucie ciepła i komfortu.

Szczęście i pozytywna energia

Indyjska chai masala sprawi, że poczujesz szczęście i zaczniesz myśleć pozytywnie. Ta herbata jest doskonała, gdy masz coś ważnego do zrobienia. Już pierwszy łyk herbaty uwolni serotoninę – hormon szczęścia.

Herbata na złość

Wahania nastroju nogą sprawiać, że czujesz złość, która może przerodzić się w nienawiść. Herbata cytrynowa lub pomarańczowa może poprawić twój nastrój i zmniejszyć gniew.

Herbata na zmęczenie

Gdy czujesz zmęczenie, poszukaj w szafce zielonej herbaty. Zielona herbata zawiera L-teaniny, które zwiększają fale mózgowe.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama