Reklama

10 niesamowitych właściwości herbaty

Herbata jest drugim co do popularności napojem spożywanym na świecie. Jej drogocenne właściwości i smak są cenione przez najbardziej wyrafinowanych smakoszy. Istnieje wiele odmian herbaty, w sklepie możemy kupić herbatę czarną, smakową czy zieloną. Tak więc, na co wpływa herbata? I jakie daje nam korzyści? Jeśli nurtują Cię te pytania, poniżej znajdziesz odpowiedź.

Reklama

Spowalnia proces starzenia

Liście herbaty zawierają flawonoidy, które przyczyniają się do zmniejszenia uszkodzeń komórek ciała. Przeciwutleniacze chronią nasz organizm przed działaniem wolnych rodników, które powodują starzenie komórek ciała.

Obniża ciśnienie krwi

Jeśli masz problemy ze zbyt wysokim ciśnieniem tętniczym lub cierpisz z powodu wysokiego cholesterolu, herbata jest idealnym napojem na obie dolegliwości. Obniża i reguluje ciśnienie tętnicze oraz redukuje poziom cholesterolu.

Zapobiega próchnicy

Jeśli nie przepadasz za częstymi wizytami u dentysty, koniecznie pij jedną filiżankę herbaty dziennie. Herbata zapobiega powstawaniu próchnicy i ubytków w zębach.

Herbata a odchudzanie

Wypicie od trzech do czterech filiżanek herbaty dziennie wspomaga proces odchudzania. Związki zawarte w herbacie zmuszają organizm do spalania większej ilości tłuszczu, co przyczynia się do redukcji wagi.

Artretyzm

Picie herbaty jest dobre dla osób cierpiących na choroby kości takie jak artretyzm. Według badań istnieje możliwość zmniejszenia ryzyka zachorowania na zapalenie stawów.

Zwiększa gęstość kości

Regularne spożywanie herbaty przyczynia się do wzmocnienia kości. Dzięki temu, w łatwy sposób możemy zminimalizować ryzyko wystąpienia ewentualnej kontuzji.

Pomaga walczyć z zaćmą

Związki antyoksydacyjne występujące w herbacie mogą w skuteczny sposób pomóc w zapobieganiu zaćmy. Od kilku lat liczba zachorowań na zaćmę znacznie się zwiększyła, dlatego bardzo ważne jest, aby unikać długiego siedzenia przed komputerem.

Zapobiega nowotworom

Liście herbaty zawierają dużą zawartość flawonoidów, które zapobiegają chorobom nowotworowym. Najskuteczniejszą metodą jest picie zielonej herbaty, która ma również inne składniki wspomagające walkę z rakiem.

Zapobiega przeziębieniom

Witaminy zawarte w herbacie zapobiegają infekcjom wirusowym, takim jak przeziębienie. Pomagają również zwiększyć odporność organizmu na drobnoustroje.

Likwiduje stres

W dzisiejszych czasach prawie każdy narażony jest na ogrom stresu związanych z codziennymi obowiązkami. Regularne picie herbaty, pomoże złagodzić stres.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama