Reklama

10 niesamowitych korzyści soku ze świeżo wyciśniętej pomarańczy

Wiele osób raczy się rano szklanką soku pomarańczowego, ponieważ napój ten ma przyjemny smak i słoneczny kolor. Szklanka soku pomarańczowego do śniadania to rzeczywiście jeden z najlepszych sposobów rozpoczęcia dnia. Odświeża, budzi i nadaje ton dalszej części dnia. Jest jednak duża różnica pomiędzy sokiem świeżo wyciśniętym z owoców a komercyjnie produkowanym sokiem pasteryzowanym. Nie chodzi jedynie o wyrazisty smak i kolor, ale również całe mnóstwo korzyści dla naszego zdrowia i urody, które zostają utracone w procesie pasteryzacji. Jeśli więc chcesz jeszcze bardziej pobudzić rano swój organizm, przyjrzyj się poniższej liście 10 korzyści dla zdrowia i urody, jakie kryje w sobie świeżo wyciśnięty sok pomarańczowy.

Świeżo wyciśnięty sok pomarańczowy jest bogaty w dobroczynne enzymy oraz substancje odżywcze.

Sok ze świeżo wyciśniętych pomarańczy zawiera polifenole o działaniu przeciwutleniającym, które są świetne dla naszego zdrowia. Niestety proces pasteryzacji niszczy te dobroczynne enzymy i substancje odżywcze, co oznacza, że ludzie pijący komercyjnie produkowany sok są ich pozbawieni. Wybierając świeżo wyciśnięty sok masz pewność, że w twoim organizmie znajdą się dobre dla zdrowia przeciwutleniacze i enzymy. Wypijmy za to!

Świeżo wyciśnięty sok pomarańczowy pobudza produkcję przeciwstarzeniowego kolagenu.

Witamina C jest kluczowa, jeśli chodzi o produkcję kolagenu. Bez odpowiedniej ilości witaminy C wyglądalibyśmy jak własna babcia. Sok ze świeżo wyciśniętej pomarańczy jest bogaty w tę witaminę, która pomaga przyswajać i produkować kolagen. Oznacza to, że im więcej soku pomarańczowego pijemy, tym młodziej wyglądamy.

W świeżo wyciśniętym soku z pomarańczy jest mnóstwo

potasu.

Uwielbiamy potas i ty również powinieneś. Ta substancja odżywcza niesie ze sobą mnóstwo korzyści dla naszego organizmu. Pomaga w nawadnianiu komórek oraz w metabolizmie węglowodanów. Nie wspominając nawet o syntezie białka i stabilizacji zatrzymywania wody. Wow, czy jest coś, czego potas nie potrafi zrobić? No cóż, nie potrafi podać numerów lotto zanim wszystkie kulki zostaną wylosowane. No, potasie! A właśnie zaczynaliśmy się w tobie zakochiwać!

Świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy pomaga tarczycy.

Prawdopodobnie nie myślisz za często – jeśli w ogóle – o swojej tarczycy. Ona po prostu tam jest. Ale tarczyca kontroluje produkcję białka i decyduje o tym jak szybko twój organizm zużywa energię. Gruczoł ten ma istotny wpływ na zdrowie – nieszczęśliwa tarczyca oznacza chore ciało.

Sok ze świeżo wyciśniętych pomarańczy wspiera tarczycę dostarczając twojemu organizmowi zastrzyk potasu, magnesu i witaminy C – anty-stresowych substancji odżywczych, które w zdecydowany sposób wspomagają produkcję hormonu tarczycy T3. Bez wymienionych substancji odżywczych twoja tarczyca grzęzłaby w nadmiarze pracy a twój stres rósłby.

Świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy jest bogaty w magnez.

W jednym litrze soku pomarańczowego znajduje się około 100 miligramów magnezu. Niesamowite, prawda? Nasz organizm potrzebuje konkretnej ilości magnezu każdego dnia, a jedna szklanka soku pomarańczowego zawiera sporą porcję rekomendowanej dawki dziennej. W skrócie: magnez wspomaga metabolizm komórkowy i dostarcza naszemu ciału energii, której potrzebuje, aby podołać codziennym obowiązkom. Jeśli więc potrzebujesz energetycznego pobudzenia rano w pracy, jedna szklanka świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy powinna załatwić sprawę.

Sok ze świeżo wyciśniętych pomarańczy świetnie reguluje poziom cukru we krwi.

Jeśli chorujesz na cukrzycę sok pomarańczowy powinien stać się twoim nowym przyjacielem. To prawda, zawiera sporo cukru, ale znajdujący się w nim magnez pomaga regulować poziom cukru we krwi. Stabilizuje również poziom glukozy we krwi. Co więcej zawarty w soku pomarańczowym potas współpracuje z magnezem w zakresie regulacji poziomu cukru i insuliny we krwi.

Sok ze świeżo wyciśniętych pomarańczy jest pełen cukrów naturalnych.

Słowo “cukier” wzbudza niepokój nie tylko w tobie. Wszyscy tak mamy. Ale cukry naturalne są czasem w porządku, zwłaszcza te występujące w świeżo wyciśniętym soku pomarańczowym. Wspomniane cukry naturalne występują w 3 różnych formach i zapewniają energię dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Bez nich byłbyś zmęczony, zestresowany i rozbity. Każdy potrzebuje określonej ilości cukru we krwi, dlaczego więc nie czerpać go ze świeżo wyciśniętego soku?

Sok ze świeżo wyciśniętych pomarańczy ma również mnóstwo witamin.

W zaledwie jednej szklance świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego znajduje się zaskakująca ilość 207% naszego dziennego zapotrzebowania na witaminę C. Wow! Taki sok zawiera również sporą ilość witaminy B6, A, cholinę i kwas foliowy. Wszystkie te elementy są dla nas dobroczynne.

Świeżo wyciśnięty sok pomarańczowy NIE ZAWIERA chemicznych dodatków smakowych.

Czy kupiłeś kiedyś “100% sok pomarańczowy” w lokalnym sklepie spożywczym? Każdemu z nas się to zdarzyło. Zrobiliśmy to, bo wydawało nam się, że kupujemy stuprocentowy czysty sok z pomarańczy! Problem polega jednak na tym, że taki sok zawiera chemiczne dodatki smakowe podobne do tych, których używa się przy produkcji perfum. Tak, to nie pomyłka. Dla pewności powtarzamy:

“100% czysty sok pomarańczowy” zawiera ten sam rodzaj substancji chemicznych, które stosuje się do produkcji perfum. Najgorsze w całej tej sytuacji jest fakt, że producenci soków NIE MUSZĄ NAWET UMIESZCZAĆ NA ETYKIECIE NAZWY TAKICH ZWIĄZKÓW CHEMICZNYCH. Nie masz więc pojęcia o tym, co pijesz!

Świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy wspomaga twój organizm w walce ze szkodliwymi substancjami.

W przeciwieństwie do pasteryzowanego soku pomarańczowego, który możesz znaleźć na półce w supermarkecie, sok z własnoręcznie wyciśniętych pomarańczy zrobi więcej dobrego niż złego dla twojego organizmu. Zamiast okropnej chemii ma prawdziwy smak. Na miejscu toksycznego ładunku obecnego w soku pasteryzowanym znajdziesz przeciwutleniacze, minerały, enzymy oraz witaminy, które wspomagają procesy odtruwania organizmu i niosą korzyści twojej skórze, aby była piękna i twojemu organizmowi, aby był zdrowy. Na co więc czekasz? Biegnij wyciskać pomarańcze!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama