Zatkane rury przestaną być problemem. Pomoże ekologiczna mieszanina za grosze

Zatkany odpływ w kuchennym zlewie to powszechna sytuacja w wielu gospodarstwach domowych. Różne substancje i odpady często zalegają w rurach, przez co blokują odpływ wody oraz powodują nieprzyjemny zapach. Na szczęście istnieją proste i tanie sposoby na pozbycie się tego problemu. W tym celu świetnie sprawdzi się soda oczyszczona.

Jakie są najczęstsze przyczyny zatykania się rur?

Zalegające resztki jedzenia, nagromadzenie odpadów, a także używanie nieodpowiednich produktów chemicznych - to wszystko może być przyczyną problemów z przepływem wody w rurach. W tej sytuacji koniecznie okazuje się ich udrożnienie.

Problem z zatkanym odpływem często oznacza wizytę hydraulika lub użycie specjalistycznych środków chemicznych. To błąd. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że udrożnianie rur domowymi sposobami, może być tak samo skuteczne, a przy tym znacznie tańsze.

Jak wyczyścić rury sodą oczyszczoną? Instrukcja krok po kroku

Udrażnianie rur za pomocą sody oczyszczonej to jeden z najbardziej znanych domowych sposobów. To ekologiczny produkt, który powinien poradzić sobie z organicznymi zatorami bez stosowania niebezpiecznych środków chemicznych. Jak udrożnić zatkany odpływ?

Wystarczy wsypać do odpływu 2/3 szklanki sody, a następnie zalać litrem gorącej wody. W kolejnym kroku należy zasłonić czymś odpływ, np. zatykając korkiem lub przykrywając talerzykiem

Reklama

Wówczas wystarczy poczekać 30 minut, a po tym czasie przepłukać rurę dużą ilością wrzącej wody. Rób to ostrożnie, wlewaj wodę bezpośrednio do odpływu, nie za szybko i małym strumieniem.

Czytaj tak: Nigdy nie wyrzucaj torebek po herbacie. Mają świetne zastosowanie

Co zamiast sody oczyszczonej na udrażnianie rur?

Jeśli soda oczyszczona nie poradzi sobie z silnie zatkanym odpływem, warto w tej sytuacji zastosować metodę z wykorzystaniem aspiryny. Okazuje się, że ten popularny lek posiada właściwości, które można wykorzystać także do odetkania rur.

Przed przystąpieniem do zadania należy założyć rękawiczki, by chronić skórę. Następnie wrzucić do odpływu kilka musujących tabletek aspiryny i ostrożnie zalać je szklanką octu, gdyż mieszanka zacznie buzować. Całość zostawić na pięć minut. Na koniec wlać do rury wrzącą wodę.

Zobacz także: Tym emerytom PIT-u nie rozliczy Urząd Skarbowy. Kto musi złożyć formularz?

INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: soda oczyszczona | aspiryna | udrażnianie rur
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama