Reklama

Zaskakujące pomysły na wykorzystanie papieru do pieczenia

Papier do pieczenia z pewnością przydaje się w kuchni do przygotowywania domowych wypieków. Jednak ten niepozorny produkt może być wykorzystywany nie tylko w tym celu, ale również na wiele innych sposobów. Może ułatwić prasowanie i świetnie sprawdza się przy czyszczeniu kranu czy podłóg. Jakie jeszcze zastosowania ma papier do pieczenia? Do czego może się przydać?

Reklama

Sposób na czysty i błyszczący kran

Papier do pieczenia nie tylko świetnie sprawdza się w kuchni, ale też w... łazience. Dzięki niemu armatura będzie idealnie czysta i nabłyszczona. Wystarczy po wyczyszczeniu kranu natrzeć go papierem do pieczenia. Na armaturze pozostanie niewidzialna warstwa wosku, która zapobiegnie gromadzeniu się kropel wody będących przyczyną osadu. Na kranie nie będą też powstawać odciski palców. Tym sposobem przez długie lata kran może wyglądać jak nowy.

Łatwiejsze przesuwanie zasłony prysznicowej

Jeśli zasłona prysznicowa lub wieszaki w szafach przesuwają się po metalowym drążku bardzo opornie i przy tym nieprzyjemnie skrzypią, również warto sięgnąć po papier do pieczenia. Gdy potrzemy nim metalową powierzchnię, wszystko będzie się przesuwać lekko oraz bez żadnych pisków i zgrzytów.

Sposób na wyczyszczenie podłogi

Za pomocą papieru do pieczenia w łatwy i przyjemny sposób wyczyścimy również podłogi. Wystarczy uciąć kawałek papieru o takich wymiarach, by był większy niż mop. Następnie owijamy nim mopa (suchego lub mokrego) i zabezpieczamy taśmą lub gumką recepturką. Na koniec przecieramy podłogi i gotowe! Papier do pieczenia w mgnieniu oka usunie kurz i brud. Papierem do pieczenia można też zetrzeć kurz z szafek.

Papier do pieczenia ułatwia prasowanie i pomaga wyczyścić żelazko

Kolejnym patentem na wykorzystanie papieru do pieczenia jest przetarcie jego woskowaną stroną stopy żelazka. To doskonałe rozwiązanie, gdy żelazko z trudem przesuwa się po powierzchni tkanin. Dzięki woskowanemu papierowi ułatwimy sobie prasowanie i żelazko wygodnie będzie się ślizgać po materiale. Wydłużymy też w ten sposób eksploatację żelazka. Papier do pieczenia można również wykorzystać do czyszczenia żelazka z przypaleń. Wystarczy wysypać na niego sól na grubość ok. jednego milimetra i przesuwać po niej rozgrzane żelazko, aż ślad przypalenia zniknie.

Ochrona deski do krojenia

Dzięki papierowi do pieczenia można zaoszczędzić czas oraz nie marnować go na czyszczenie różnych akcesoriów i powierzchni. Można położyć go na desce do krojenia, dzięki czemu zbierze sok puszczony z surowego mięsa i sprawi, że łatwiej będzie nam utrzymać deskę w czystości.

Ochrona szafek kuchennych i półek w lodówce

W podobny sposób, jak w przypadku deski do krojenia, papier do pieczenia może chronić szafki kuchenne i półki w lodówce przed zabrudzeniem. Wystarczy wyłożyć nim dno szafek oraz półki w lodówce i układać na nim produkty. W ten sposób wchłonie wilgoć i brud, a po kilku tygodniach wystarczy go wymienić. Nie będzie konieczne żmudne szorowanie tych powierzchni. Papier można również wyłożyć na szafkach kuchennych, na których często gromadzi się tłusta warstwa kurzu i brudu.

Sposób na odkorkowanie zaczętej butelki wina

Czasami zdarza się, że nie możemy dopić butelki wina i musimy ją z powrotem zakorkować. Aby ułatwić sobie ponowne otwarcie, warto przed zamknięciem butelki owinąć korek papierem do pieczenia. Musi on wystawać nieco ponad wierzch korka. W ten sposób odkorkowanie butelki będzie niezwykle proste. 

Ochrona narzędzi ogrodniczych przed rdzą

Papier do pieczenia przyda się także do ochrony narzędzi ogrodniczych. Należy przetrzeć nim ich powierzchnię, by usunąć z nich brud i resztki ziemi. Pozostanie również na nich warstwa wosku, dzięki której na narzędziach nie będzie pojawiać się rdza.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ>>>

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama