Reklama

Włóż gazetę do zamrażalnika. Niebanalny sposób na zmniejszenie rachunków za prąd

Galopująca inflacja sprawia, że zaciskamy pasa i szukamy sposobów na zaoszczędzenie dodatkowej gotówki. Sieć to prawdziwa skarbnica wiedzy oraz trików, które mają pomóc w osiągnięciu założonego celu. Jednym z bardziej popularnych okazuje się wykorzystanie gazety oraz zamrażalnika. Takie połączenie powinno obniżyć rachunki za prąd. Czy takie połączenie ma prawo zadziałać? Sprawdź teraz.

Prąd - co zrobić rachunkami grozy?

Rosnące ceny energii elektrycznej sprawiają, że coraz chętniej i śmielej sięgamy po patenty, które pozwolą nam załatać dziury w domowym budżecie. W skutecznym oszczędzaniu pomaga m.in. wyłączenie światła po wyjściu z pokoju, wyjęcie ładowarki z kontaktu oraz skręcenie kaloryferów.

Całkiem niedawno Internet podbił zaskakujący trik, który wykorzystuje gazetę do dodatkowego obniżenia rachunków za prąd. Metoda ma sprawić, że na kolejnych fakturach zobaczymy nie wyższe, a o wiele niższe kwoty do zapłaty. Co zrobić, by osiągnąć taki efekt?

Reklama

Sprawdź: Tak wykorzystasz przeterminowane tabletki. Czajnik będzie lśnić!

Umieść gazetę w zamrażalniku - rachunki za prąd pójdą w dół

Choć początkowo idea włożenia gazety do zamrażalnika może wydawać się nielogiczna, okazuje się, że ma w sobie sporo sensu. Pusty lub nie do końca wypełniony zamrażalnik zużywa o wiele więcej prądu, niż w chwili, gdy wszystkie szuflady są dobrze zagospodarowane.

Nie oznacza to, że musisz szybko biec do sklepu i kupić zapas mrożonek. W tej sytuacji twoim sprzymierzeńcem staje się zwykła gazeta. Zamiast wyrzucać przeczytany egzemplarz ulubionego miesięcznika, wykorzystaj go do zapełnienia pustych przestrzeni w zamrażalniku. Wystarczy, że zgnieciesz lub zwiniesz pojedyncze strony, a następnie umieścisz je w wolnych miejscach.

Sprawdź: Nie używaj pralki i zmywarki w tych godzinach. Zmiany odczujesz w portfelu

Sekrety triku z gazetą

Czy wiesz, że w momencie otwierania drzwi do zamrażalnika zaczyna on pobierać więcej mocy? Dzieje się tak dlatego, że do środka dostaje się porcja ciepłego powietrza, które musi zostać jak najszybciej schłodzone. Zabezpieczenie wolnych przestrzeni gazetą spowoduje, że w środku zamrażalnika pomieści się mniej powietrza.

Gazetę z powodzeniem zastąpimy także woreczkami z wodą, która z czasem zamieni się w lód. Pozostając w duchu zero waste, spokojnie możemy wykorzystać nadmiar styropianu, który zostaje po zakupie sprzętów domowych. To ekologiczne rozwiązanie pozwoli nam zaoszczędzić spore sumy na stale rosnących rachunkach za prąd.

Sprawdź również:

Jakie złożyć dokumenty o wyższy limit zużycia prądu? Kto sprawdzi, ile zużywasz energii i czy przekraczasz 2000 kWh?

Wysokie ceny ekogroszku. Ile kosztuje w sklepach, składach i kopalniach w listopadzie?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama