Reklama

Sprawdzony trik internautki. Kuny będą omijać samochód z daleka

Intensywne poszukiwania skutecznego odstraszacza na kuny prowadzi niejeden kierowca. Te niewinnie wyglądające zwierzęta potrafią poważnie nabroić. Samochody traktują bowiem jako idealne miejsce na kryjówkę, co wiąże się z kosztownymi naprawami oraz zagrożeniem wynikającym z powstałych usterek. Jak się pozbyć kuny i zniechęcić ją do zbliżania się do pojazdu? Odpowiedź może być zaskakująca!

Po czym poznać, że kuna zainteresowała się samochodem?

Największą aktywność kuny wykazują wieczorem i nocą. Nie oznacza to co prawda, że spotkanie ich w ciągu dnia jest niemożliwe, ale szanse przyłapania futrzaka na gorącym uczynku nadal są znikome. Mimo to szkodniki mogą poważnie uprzykrzyć nam życie.

Jeśli samochód nie chce odpalić lub szarpie podczas jazdy, a do tego kontrolki sygnalizują uszkodzenie któregoś modułu, może być to związane z niszczycielską działalnością intruzów. Jak rozpoznać obecność kuny?

  • Koniecznie zajrzyj pod maskę. Zwierzę w tym miejscu nie jest zbyt dyskretne, więc istnieje duża szansa, że zauważysz ślady łapek na plastikowych osłonach.
  • Pod maską i wokół samochodu zobaczysz resztki żywności - pieczywa, wędlin czy skorup jaj.
  • Niezbyt przyjemnym widokiem są pozostałości upolowanych przez kunę ptaków i małych gryzoni. Niestety, nie jest to rzadka sytuacja, ponieważ drapieżniki znoszą do gniazda upolowane ofiary, by zostawić sobie część przekąski na później.
  • Przyjrzyj się wszystkim kablom i uszczelkom. Nawet jeśli są sprawne, małe ślady ugryzień powinny być sygnałem alarmowym, którego nie należy zignorować.
  • O obecności kun świadczą także odchody o brzydkim zapachu. Często da się w nich zauważyć nieprzetrawione owoce.

Kuna: Jak się jej pozbyć? To proste!

W sklepach motoryzacyjnych można znaleźć różnorodne preparaty na kuny. Nie wszystkie jednak są całkowicie skuteczne, a niektóre z nich kosztują naprawdę sporo. Szukając dobrego sposobu na kuny, udaj się do drogerii lub własnej łazienki.

Reklama

Okazuje się, że kostka toaletowa na kuny działa jak profesjonalny odstraszacz. Jej zapach jest dla zwierząt nieznośny, więc z całą pewnością zrezygnują z budowania gniazda pod maską twojego samochodu. W sprawie skuteczności tej metody napisała do nas pani Karolina:

Zobacz też: Odwieczny problem wielu kierowców. Sprawę rozwiąże żwirek dla kota

Jak przygotować domowy odstraszacz krok po kroku?

Choć patent może brzmieć nieco zaskakująco, stosowany jest przez wielu właścicieli samochodów. Ogromnymi atutami tego rozwiązania, oprócz skuteczności, są niski koszt oraz minimalny wysiłek, jaki trzeba włożyć w montaż domowego odstraszacza na kuny.

  • W pierwszej kolejności dokładnie wyczyść silnik. To nieco zdezorientuje kunę, która nie będzie mogła wyczuć swojego zapachu.
  • Teraz pora na zamontowanie kostki toaletowej pod maską. Zaleca się użyć dwóch sztuk i zawiesić je w plastikowych koszyczkach po obu stronach silnika.
  • By kostki efektywnie odstraszały kuny, należy wymieniać je co trzy lub cztery miesiące.

Polecamy:

Zmieszaj z wodą i wlej do odpływu. Uciążliwe owady znikną w mig

Te szkodniki potrafią wyssać sok z każdej części rośliny. Jak pozbyć się wciornastków?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama