Reklama

Ślimaki w ogrodzie: Jak się ich pozbyć?

Ślimaki w ogrodzie mogą wyrządzić ogromne szkody – w błyskawicznym tempie uszkadzają liście, łodygi, owoce, kwiaty i korzenie roślin. Aby ochronić swoje plony, warto więc zastosować skuteczne sposoby na zwalczenie tych szkodników. Zamiast chemicznych preparatów, które nie są obojętne dla środowiska, warto wykorzystać naturalne metody na pozbycie się ślimaków. Rewelacyjnie poradzą sobie z tym m.in. cynamon, kawa czy popiół. Jak za ich pomocą zwalczyć ślimaki? Podpowiadamy.

Jak pozbyć się ślimaków za pomocą kawy?

Jednym ze skutecznych i naturalnych sposobów na ślimaki w ogrodzie jest kawa. Szkodniki te bardzo nie lubią jej zapachu i smaku. Wystarczy więc zaparzyć kawę i spryskać roztworem rośliny. Można też wokół nich rozsypać fusy z kawy, a ślimaki z pewnością nie przedrą się przez taką przeszkodę.

Warto wiedzieć, że fusy z kawy nie tylko odstraszą intruzów, ale też świetnie sprawdzą się jako nawóz do roślin. Wzbogacą glebę w składniki mineralne, dzięki czemu rośliny będą szybciej rosły i obficie kwitły.

Jak pozbyć się ślimaków za pomocą cynamonu?

Ślimaki nie przepadają również za cynamonem, którego zapach jest dla nich bardzo drażniący. Aby się ich pozbyć z ogrodu, warto rozsypać go wokół rabat i roślin. Dzięki temu ślimaki już nigdy więcej nie spustoszą naszych upraw. W dodatku cynamon pomoże również odstraszyć mrówki, komary i meszki z ogrodu. Można go też wykorzystać do ukorzeniania roślin, dzięki czemu sadzonki będą bardziej odporne na gnicie oraz choroby grzybowe i bakteryjne.

Jak pozbyć się ślimaków za pomocą popiołu?

Inną metodą, dzięki której możemy pozbyć się ślimaków z ogrodu, jest zastosowanie popiołu. Będzie to naturalna i skuteczna przeszkoda, gdyż poruszanie się po pylistym podłożu jest dla ślimaków bardzo trudne. Popiół może uszkodzić ciała ślimaków, przez co te nie będą w stanie dopełznąć do naszych upraw. Warto więc rozsypać go wokół ogrodu i roślin, aby pożegnać problem ze ślimakami. Popiół podobnie jak kawa jest też świetnym nawozem organicznym, jeśli tylko jest pochodzenia roślinnego. Jak uzyskać popiół w okresie letnim? Wystarczy rozpalić ognisko lub grilla, używając do tego drewna. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama