Reklama

Skuteczne sposoby na pozbycie się brzydkiego zapachu z lodówki. Te triki zaskakują!

Pojawiający się nagle przykry zapach z lodówki to problem, który dotyka prawie każdego. Produkty wzajemnie przesiąkające swoimi zapachami potrafią skutecznie odebrać apetyt. Z pomocą przychodzą domowe sposoby, które w szybki sposób rozprawią się z nieprzyjemną wonią lodówki. Do ich wykonania potrzebujesz tylko kilku minut – przekonaj się!

Skąd biorą się nieprzyjemne zapachy w lodówce?

Lodówka służy do przechowywania wszelkiego rodzaju żywności. Znajdziemy w niej nabiały, wędliny, ryby, mięsa, a także owoce i warzywa. Nieprzyjemne zapachy powstaną szybciej, jeśli nie zadbamy o właściwe zabezpieczenie jedzenia. To właśnie ściśnięte w szufladzie produkty, nadpsute resztki posiłków i przeterminowane artykuły spożywcze odpowiadają za większość brzydkich woni.

Domowe pochłaniacze brzydkich zapachów z lodówki

Szafki kuchenne wyposażone w sporą ilość przypraw okazują się przydatne nie tylko w gotowaniu i domowych wypiekach. Popularne kuchenne produkty walczą z brudem i brzydkimi zapachami lepiej niż niejeden sklepowy produkt. Ich zaletą jest też to, że są gotowe do użycia niemal od razu po otwarciu. Sprawdź, co warto dodać do kolejnej listy zakupów.

Reklama

Cynamon

Do usunięcia nieprzyjemnych zapachów z lodówki przydadzą się produkty, które mamy w domu. Pierwszego nie trzeba szukać daleko, ponieważ znajduje się w szafce z przyprawami. Cynamon ma silne właściwości antybakteryjne, dzięki czemu skutecznie usuwa brzydki zapach nagromadzony w lodówce. Wystarczy położyć laskę cynamonu na jednej z półek lub umieścić sproszkowaną przyprawę na małym talerzyku.

Cytryna

Brzydki zapach z lodówki skutecznie odbiera apetyt i sprawia, że zaczynamy zastanawiać się, czy przechowywane w niej jedzenie na pewno jest nadal świeże. Warto sięgnąć po cytrynę, by szybko zaradzić temu problemowi. Przekrojoną na pół lub pokrojoną w plasterki cytrynę umieszczamy na dowolnej półce lodówki. Już po upływie kilku godzin będzie można wyczuć wyraźną różnicę w zapachu, a po kilku dniach problem całkowicie zniknie.

Jabłko i goździki

Wilgoć zbierająca się w lodówce wzmaga powstawanie nieprzyjemnej woni. Aby skutecznie się jej pozbyć, wystarczy połączyć dwa ogólnodostępne składniki - świeże jabłka i goździki. Nabite goździkami jabłko rozprawi się nawet z najbardziej uciążliwym zapachem.  Przy wykorzystaniu tego sposobu warto pamiętać o regularnej wymianie jabłka, aby nie dopuścić do gnicia.

Kawa

Zapach aromatycznych ziaren lub świeżo zaparzonej kawy natychmiastowo pobudza i poprawia samopoczucie. Mieloną kawę z powodzeniem wykorzystamy do pochłaniania brzydkich zapachów w lodówce. Odrobinę sproszkowanych ziaren warto umieścić na podstawce i włożyć do lodówki. Aby sposób był jeszcze skuteczniejszy, można nabić ziarenkami kawy mniejsze kawałki jabłka. To szybki, ale dość nietrwały sposób, gdyż kawa szybko wietrzeje. Aby nadal eliminowała niemiłą woń, trzeba pamiętać o regularnym jej wymienianiu.

Soda oczyszczona lub proszek do pieczenia

Mistrzami w kategorii domowych sposobów na pozbycie się brzydkiego zapachu z lodówki są soda oczyszczona i proszek do pieczenia. Te ekologiczne produkty sprawdzą się nie tylko dodane do wypieków, ale także ułatwią czyszczenie ubrań lub sprzętów domowych. Aby mogły walczyć z niemiłą wonią lodówki, wystarczy łyżeczkę lub dwie wysypać na talerzyk i umieścić w lodówce.

Woda z octem

Jeśli chodzi o skuteczne czyszczenie i odkażanie domowego AGD - ocet nie ma sobie równych. Jest tani, łatwo dostępny i w 100% ekologiczny. Zmieszany z wodą zamieni się w naturalny i skuteczny środek do mycia lodówki i pozbywania się z niej brzydkich zapachów.

Jak utrzymać lodówkę w czystości?

Jeśli nie chcemy dopuścić do powstawania brzydkich zapachów w obrębie lodówki, warto stosować się do dwóch prostych kroków.

Regularne czyszczenie lodówki

Żaden z wymienionych sposobów nie przyniesie długotrwałego skutku, jeśli nie zadbamy o regularne czyszczenie lodówki. Aby uniknąć powstawania problemu, warto przynajmniej 1-2 razy w tygodniu przejrzeć wszystkie półki i szuflady, pozbywając się nadpsutych produktów. Zaleca się także gruntowne sprzątanie lodówki, które warto zacząć od jej całkowitego rozmrożenia, a następnie dokładnego umycia. Choć jest to proces czasochłonny, pozwoli znacznie przedłużyć żywotność urządzenia.

Właściwe przechowywanie żywności

Pakowanie jedzenia w foliowe reklamówki lub zostawianie ich luzem w lodówce skraca ich zdatność do spożycia. By nie martwić się nieprzyjemnym zapachem z lodówki, warto zadbać o właściwe przechowywanie żywności. Do tego celu najlepiej sprawdzą się szklane pojemniki. Dotyczy to zwłaszcza produktów wyróżniających się intensywnym zapachem - wędlin, ryb oraz serów pleśniowych.

Sprawdź również:

Pozbądź się tych produktów z kuchennego blatu! Na irytujące owady działają jak magnes

Co zrobić, aby płacić mniejsze rachunki za prąd? Proste sposoby na oszczędności

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama