Reklama

Rozłóż w domu kilka sztuk. Myszy i pająki zrezygnują z wizyty

Jesień to czas, kiedy najróżniejsze stworzenia szukają dodatkowego źródła pożywienia i zacisznych zakamarków. Dlatego właśnie teraz nasze domy i mieszkania są najbardziej narażone na wizytę niepożądanych gości. Zastanawiasz się, co przyciąga myszy? Dlaczego pająki wchodzą do domu i wydają się szturmować nasze wnętrza? Zastosuj tani i ekologiczny trik, by zniechęcić je do wtargnięcia do twojej przestrzeni.

Co przyciąga myszy?

Nie myśl, że jest to spowodowane nieposprzątanym mieszkaniem lub czymś, co pozostawiłeś kiedyś w piwnicy. Gryzonie na ogół są padlinożercami, co oznacza, że szukając schronienia i żywności, pójdą tam, gdzie widzą największe szanse ich znalezienia - a takim miejscem najprawdopodobniej jest między innymi twój dom. Niektóre rzeczy szczególnie przyciągają myszy. Zaliczyć do nich należy pojemniki na śmieci umieszczone na zewnątrz, kosze na kompost, orzechy i owoce drzew, żywność twojego zwierzaka czy też spichlerze z ziarnami.

Po czym poznać obecność myszy w domu?

Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal? Nie do końca! Zwłaszcza jesienią musisz zachować czujność. Niepokojący sygnał stanowią odchody myszy, które są koloru czarnego, a kształtem przypominają większe ziarna ryżu. W przypadku szczurów odchody są wielkości rodzynek. Jak jeszcze stwierdzić obecność szkodnika w domu? Jeśli posypiesz mąką powierzchnię podłogi, możesz łatwo zlokalizować, dokąd zwierzątko poszło. Dodatkowymi wskazówkami mogą być obgryzione drewniane elementy czy też papierowe przedmioty. 

Reklama

Nie należy tego lekceważyć, ponieważ jest to szkodliwe dla zdrowia - między innymi dlatego, że myszy i szczury przenoszą mnóstwo różnych zarazków. Kiedy szkodniki spacerują wokół domu, roznoszą szkodliwe drobnoustroje za pośrednictwem swoich stóp, jak również poprzez mocz, odchody oraz gryzienie. Co gorsze, jeśli mysz jest zainfekowana przez kleszcze i pchły, może zarażać również owady, które rozprzestrzeniają jeszcze więcej chorób.

Co zrobić, żeby myszy nie wchodziły do domu?

Pierwsze, co powinieneś zrobić, to zbadać swój dom, aby upewnić się, że nie ma dziur, pęknięć czy przesmyków, przez które mogłyby się one dostać do środka. Mogą to być między innymi wolne przestrzenie wokół kanalizacji, rur, kabli, otwarte szczeliny przy poddaszu, a nawet szyb wentylacyjny. Musisz koniecznie uszczelnić te obszary, aby ograniczyć ryzyko. 

Pomoże pozbyć się uciążliwych owadów z mieszkania. Sprawdź, jak dbać o muchołówkę amerykańską

Dlaczego pająki szturmują nasze domy?

Wrzesień i październik to okres godowy dla pająków, więc zaczynają polować (na szczęście nie na nas!) i przemieszczać się do pomieszczeń zamkniętych. Pająki przyciągają zwłaszcza wnętrza o podwyższonej wilgotności. Mogą one wchodzić przez otwarte lub słabo ekranowane okna i drzwi oraz poprzez szczeliny i pęknięcia. Pająk w poszukiwaniu pożywienia jest w stanie dostać się dosłownie wszędzie, również do otwartych pojemników z żywnością, przez co rujnuje nasze zapasy.

Jak pozbyć się szkodników z domu?

Truje podstępnie całą rodzinę. Może powodować raka i depresję

Istnieje kilka złotych zasad, którymi należy się kierować, by nie dopuścić do niechcianej wizyty myszy i pająków w domu. Tę listę zawsze warto mieć pod ręką. Znajdziesz na niej także nieoczywisty patent, który z jednej strony chroni skutecznie twoje mieszkanie, a jednocześnie nie wyrządza szkody środowisku.

  • Uszczelnij wszystkie punkty, które stwarzają możliwość przedostania się szkodników do domu. Sprawdź wszystkie otwory, przez które wprowadzane są rury, instalacje elektryczne, poddasze, piwnicę, a na oknach zainstaluj siatki, jeśli to tylko możliwe.
  • Oczyść swój dom, zabezpiecz żywność i przechowuj ją w bezpiecznym miejscu.
  • Torebki herbaty - nie musisz wydawać fortuny na środki zabezpieczające przed insektami lub na firmę, która pozbędzie się szkodników oraz zabezpieczy twój dom. Wystarczy, że zaparzysz miętę pieprzową lub herbatę miętową, która zawiera napar z mięty i wypij. Odpocznij, odpręż się, zrób to, co lubisz najbardziej. Następnie weź torebkę, która pozostała ci po parzeniu herbaty i umieść ją w miejscu, gdzie istnieje duże ryzyko lokalizacji szkodników. Wystarczy około trzech torebek na cały pokój, aby uzyskać świetny efekt. Nie musisz szukać innego antidotum, ponieważ to jest skuteczne, tanie, proste i nieszkodliwe dla ciebie i twojej rodziny.

Polecamy:
Przetestuj domowy trik z liściem laurowym. Efekt zaskakuje!
Mama-chemik: "Ludzie nie potrafią sprzątać"

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama