Reklama

Proszek do pieczenia na mrówki: Jak stosować?

Już nawet najmłodsi wiedzą, że mrówki są stworzeniami pożytecznymi. To dzięki ich ciężkiej pracy możemy cieszyć się dobrej jakości glebą, ponieważ ją napowietrzają i zmieniają jej strukturę. Niestety, czasem mrówki wyrządzają więcej szkody niż pożytku, zwłaszcza wtedy, gdy ich gniazdo znajduje się w pobliżu korzeni naszych roślin ogrodowych, a mrowiska powodują placki na naszej murawie. Co więcej, obecność mrówek jest dla mszyc na rękę, ponieważ żyją w symbiozie, więc mają otwartą drogę do niszczenia upraw. Poza tym mrówki często pojawiają się w domach i tam uszczuplają nasze zapasy oraz wprawiają w popłoch domowników. Jeśli mamy problem z mrówkami, z pomocą przyjdzie proszek do pieczenia! Jak ją stosować, gdy chcemy pozbyć się problemu? Sprawdźmy!

Czy trzeba się pozbywać mrówek?

Kiedy widzimy mrówki w ogrodzie, to najczęściej zbytnio się nimi nie przejmujemy. Oczywiście, jeśli trasa wędrówek biegnie wzdłuż naszych upraw, to nie powinniśmy mieć też powodów do obaw, bo raczej są zajęte swoją pracą i nie niszczą naszych upraw. Niestety, czasem - zwłaszcza gdy kolonia jest liczna - mogą opanować nasze znajdujące się w ogrodzie rośliny i je niszczyć! Zdarza się, że uszkadzają nowe pąki kwiatowe, łodygi i korzenie, co znacząco wpływa na plony. W takim razie nie pozostaje nic innego, jak wyprosić nasze mrówki z ogrodu. Czasem jednak walka może być nierówna, ale warto sięgnąć po coś, co pomoże szkodników się rychło pozbyć.

Reklama

Proszek do pieczenia na mrówki

Proszek do pieczenia to produkt znajdujący ważne zastosowanie w naszych kuchniach. To właśnie dodatek tego proszku pomoże wypiec puszyste i smakowite ciasto, które uraczy leniwe popołudnia przy kawie. Rzadko zdajemy sobie sprawę z faktu, że wiele produktów spożywczych, ma ogromne zastosowanie w codziennym życiu. Nie inaczej jest z proszkiem do pieczenia, ponieważ może on poskromić niszczycielskie działanie mrówek. Skąd taka skuteczność? Wszystko przez fakt, że proszek do pieczenia zawiera sodę oczyszczoną, która jest dla mrówek szkodliwa. Jeśli rozsypiemy ją obficie w miejscu przechadzek owadów, to szybko się z ogrodu wyniosą. 

Oczywiście, można sięgnąć również po zwykłą sodę oczyszczoną - ma takie same działanie.

A co zrobić w przypadku, gdy mrówki nieproszone chodzą masowo po roślinach i jakby nigdy nic je niszczą? Wtedy można opakowanie proszku do pieczenia wymieszać ze szklanką wody, przelać do butelki ze spryskiwaczem i potraktować taką mieszanką szkodniki.

Mrówki w domu: Proszek również pomoże!

Mrówki mogą także przedostać się do naszych domów! Wtedy nieproszone szukają pożywienia i nierzadko ich łupem padają zgromadzone w spiżarni zapasy. Oczywiście, w takiej sytuacji warto sięgnąć po proszek do pieczenia! Ma ona również przewagę nad innymi środkami, ponieważ jest bezpieczny dla naszych pupili, dzieci, a także nie wchodzi w interakcje z pożywieniem. Jak pozbyć się mrówek za pomocą proszku do pieczenia? Wystarczy solidnie rozsypać go w pobliżu gniazda (o ile je zlokalizowaliśmy) lub na trasie wędrówek.

Sprawdź także:

Jak usunąć plamy i odbarwienia na ręcznikach? Te domowe sposoby są niezawodne

Jak usunąć kamień z czajnika? Te domowe sposoby są niezawodne

Jak prać kołdry i poduszki tak, aby były one czyste, puszyste i pachnące

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama