Reklama

Proste patenty na szybkie usunięcie naklejek z szyby

Naklejki są tanim i ogólnodostępnym sposobem na budżetową ozdobę okien w mieszkaniu. Dotychczas naklejki rejestracyjne były także obowiązkowe na szybach samochodów. Już niedługo kierowcy staną przed zadaniem całkowitego ich usunięcia. Jak się do tego zabrać? Ostre narzędzia mogą spowodować więcej szkody niż pożytku, podczas usuwania niechcianych naklejek. Ryzyko zarysowania i zniszczenia powierzchni skutecznie zniechęca do wprowadzania zmian. Postaw na sprawdzone, tanie i szybkie sposoby, które nie uszkodzą okien. Poznaj patenty na usuwanie naklejek z szyby domowymi metodami.

Sprawdzone sposoby na usunięcie naklejek z szyby

Usuwanie naklejek z szyby może wydawać się procesem czasochłonnym i obarczonym ryzykiem powstania zarysowań. Dzięki odrobinie cierpliwości i wykorzystaniu kilku prostych trików, odkleimy naklejkę z szyby bez narażania jej na uszczerbek.

Parownica lub suszarka

Skutecznym sposobem na pozbycie się naklejki jest nagrzanie jej do odpowiedniej temperatury. Jeśli posiadamy suszarkę lub parownicę - mamy znacznie ułatwione zadanie. Parownicę albo suszarkę ustawiamy tak, by owiewać naklejkę równomiernym strumieniem ciepła. Po upływie dwóch minut powinniśmy móc z powodzeniem podważyć brzegi naklejki, a następnie całkowicie ją odkleić. Ważne, by nie stosować tej metody w przypadku dużej różnicy temperatur między zewnętrzem a pomieszczeniem. Zbyt duża różnica temperatur może spowodować pęknięcie szyby.

Reklama

Myjka parowa

Jej działanie jest zbliżone do suszarki, ale znacznie szybsze. Różni się tym, że ma o wiele większy zakres temperatury. To sposób zalecany przy grubych i odpornych szybach - delikatniejsze powierzchnie mogą ulec zniszczeniu. Trzeba pamiętać, by z gorącą wodą obchodzić się ostrożnie, by nie dopuścić do poparzenia. Dyszą ogrzewamy naklejkę z odległości ok. 20 cm. Nie wolno jej przykładać bezpośrednio do szyby. Po kilku minutach naklejka zejdzie, a klej całkowicie się rozpuści, nie pozostawiając lepkich i tłustych śladów.

Zobacz też: Jak czyścić białe meble? Oto prosty, domowy trik za pięć złotych

Zmywacz lub spirytus

Do szybkiego i skutecznego usunięcia papierowych naklejek z szyby sprawdzą się produkty na bazie alkoholu. W tym celu możemy wykorzystać spirytus lub zmywacz do paznokci. Na bezpyłowy wacik kosmetyczny nanosimy zmywacz lub spirytus i okrężnymi ruchami pocieramy naklejkę aż do jej całkowitego rozpuszczenia. Spirytus sprawdzi się nie tylko podczas usuwania naklejek z szyb, ale także mebli, lodówek i plastiku.

Nafta lub benzyna

To bardzo skuteczny, lecz nieco uciążliwy sposób. Dzieje się tak ze względu na charakterystyczny i nieprzyjemny zapach zarówno nafty, jak i benzyny. Dla zdeterminowanych będzie to szybki i wyjątkowo skuteczny sposób. Sprawa ma się podobnie jak w przypadku zmywacza i spirytusu - na wacik lub szmatkę nanosimy benzynę albo naftę i pocieramy naklejkę, aż do jej usunięcia. Jeśli chcemy przyspieszyć efekt, warto wcześniej namoczyć naklejkę jedną z dwóch substancji. Kiedy już pozbędziemy się niechcianej naklejki, przystępujemy do dokładnego mycia szyby zimną wodą z detergentem, co pozwoli ją odtłuścić.

Jak pozbyć się resztek kleju?

Resztek kleju po usuniętej naklejce pozbędziesz się przy użyciu domowych produktów. Wystarczy zastosować ocet lub sok z cytryny. Wybrany składnik podgrzewamy w rondelku do uzyskania letniej temperatury. Następnie namaczamy w nim gąbkę i zwilżamy miejsce, w którym znajdują się pozostałości kleju. Teraz wystarczy odczekać dziesięć minut i dokładnie wyszorować powierzchnię. Z pozostałym klejem rozprawią się też - strona ścierna gąbki do mycia naczyń, stara szczoteczka do zębów lub paznokci.

W tej sytuacji przyda się także pasta zrobiona z sody oczyszczonej i wybranego oleju roślinnego. Przygotowaną mieszankę wcieramy w klej i zostawiamy na kilka minut, a następnie szorujemy gąbką. Jeśli sposób nie powiedzie się za pierwszym razem, warto nałożyć pastę jeszcze raz i zostawić ją na całą noc.

Polecamy: Wielki pluskwiak szuka schronienia. Włazi do mieszkań, chowa się w zakamarkach. "Strasznie śmierdzi"

Do usunięcia zaschniętego kleju przyda się także taśma klejąca. Zadziała na resztki produktu jak plaster wosku. Wystarczy przykleić kawałek taśmy do kleju, dokładnie wygładzić i docisnąć, a następnie pewnie i energicznie oderwać. Czynność należy powtarzać aż do osiągnięcia zamierzonego skutku. Po wszystkim dobrze jest przetrzeć powierzchnię odtłuszczaczem.

Sprawdź również:

Natrzyj zlew tym produktem, aby odzyskał dawny blask!

Szybkie i skuteczne czyszczenie kuchenki gazowej

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama