Reklama

Pranie adidasów w pralce. Jak zrobić to prawidłowo?

Materiał butów sportowych jest dość delikatny i wymaga odpowiedniego traktowania. Warto podczas prania adidasów stosować worki do obuwia. Zabezpieczą one strukturę obuwia i sprawią, że po praniu będą jak nowe. Dobierz też dobre detergenty piorące, które skutecznie uporają się z zabrudzeniami. Z poniższego artykułu dowiesz się jak zrobić to bez szwanku.

Jak bezpiecznie prać adidasy w pralce?

Co robić, kiedy białym trampkom daleko do śnieżnobiałego odcienia, a sportowe adidasy wyraźnie potrzebują odświeżenia? Możesz wyprać je w pralce, pod warunkiem że zrobisz to w prawidłowy sposób. Adidasy należy prać w temperaturze do 30 stopni Celsjusza i na niskich obrotach. Pamiętaj, że mocne wirowanie może zniszczyć obuwie. Do pralki nie powinno wkładać się obuwia klejonego. Zaleca się raczej pranie tylko szytych butów, chyba że producent informuje inaczej.

Wybierz jak najkrótszy cykl prania, także dobierz odpowiednie detergenty piorące. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się płatki mydlane. Jest to naturalny i dokładnie czyszczący środek, który nie zniszczy tenisówek. Pamiętaj też o włożeniu butów do specjalnego worka. Dzięki temu materiał nie będzie miał bezpośredniego kontaktu z bębnem.

Reklama

Zobacz też: Jak uratować ubrania przypalone żelazkiem? Oto kilka niezawodnych sztuczek

Instrukcja prania adidasów w pralce

Zachowaj szczególną ostrożność podczas prania adidasów w pralce. Przygotowaliśmy specjalnie dla ciebie instrukcję krok po kroku:

  1.  Najpierw wyciągnij sznurówki i wkładki z butów, gdyż będą pranie osobno. Dodatkowo wyczyść je z nadmiaru piasku i błota za pomocą szczotki.
  2. Umieść je w specjalnym worku do prania obuwia. W ten sposób zabezpieczysz pralkę i materiał adidasów przed uszkodzeniem.
  3. Wybierz odpowiedni program piorący i delikatne detergenty. Pamiętaj, by cykl prania nie trwał dłużej niż pół godziny.

Jak prawidłowo suszyć adidasy?

Kiedy adidasy będą już czyste, trzeba je odpowiednio wysuszyć. Nie używaj do tego suszarki do włosów czy grzejnika. Wysoka temperatura może sprawić, że buty pod jej wpływem zniszczą się. Często w takim wypadku można zaobserwować żółte zacieki czy przebarwienia. Połóż je na ręczniku w suchym miejscu i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Dopiero potem włóż suche sznurówki i wkładki. Dodatki susz dokładnie w ten sam sposób. Mimo wszystko staraj się, by adidasy w pralce prać tylko czasami.

Polecamy:

Ostatnia szansa na tani prąd. Kiedy mija termin składania oświadczeń?

Jak usunąć super glue z palców? Skuteczne sposoby!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: adidasy | pranie butów | buty sportowe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama