Reklama

Pięć sposobów jak wykorzystać piankę do golenia

Zdarza się, że produkty, które znajdują się w naszych kosmetyczkach, mają znacznie szersze zastosowanie. Pianki do golenia używać można nie tylko od usuwania owłosienia i nie tylko w łazience. Okazuje się być produktem, który jest w stanie ułatwić życie podczas wykonywania codziennych obowiązków. Dowiedz się, jak sprytnie wykorzystać piankę do golenia i dlaczego warto mieć ją pod ręką w kuchni, w trakcie remontu i na biwaku.

Reklama

Jak działa pianka do golenia?

Lekka konsystencja pianki do golenia sprawia, że jest bardzo wygodna w użyciu. Stosowana na skórę ma ją nawilżać, odżywiać i chronić przed podrażnieniami, o które nietrudno podczas golenia. W jej składzie można znaleźć m.in. roślinne ekstrakty oraz olejki. Piankę do golenia kupisz zarówno w drogerii, jak i w kioskach. Do usuwania niechcianych włosków stosujesz inne preparaty? Nie szkodzi - wykorzystanie pianki do golenia wykracza poza podstawowe zabiegi kosmetyczne.

Nietypowe zastosowania pianki do golenia

Wśród wszechstronnych produktów używanych w domach ogromną popularnością cieszą się soda oczyszczona oraz ocet spirytusowy. Od teraz piankę do golenia również zaliczysz do artykułów, bez których ani rusz!

Pianka do golenia na zaparowane lustro

Rozgrzewająca kąpiel niejednokrotnie kończy się nagromadzeniem pary w łazience. Przecieranie lustra ręcznikiem pozostawia mało estetyczne smugi. Dużo lepszym pomysłem jest wcześniejsze zabezpieczenie szklanej powierzchni pianką do golenia. Jej niewielką ilość nanieś na bawełnianą ściereczkę lub ręcznik papierowy, wetrzyj w lustro i poświęć chwilę na wypolerowanie. Podczas następnej kąpieli lustro nie zaparuje. Podobnie możesz postępować z okularami.

Czysta łazienka dzięki piance do golenia

Poświęciłeś całe przedpołudnie na porządki i armatura łazienkowa lśni czystością. Niestety, nie na długo. Krany bardzo szybko pokrywają się osadem z mydła. Jak wykorzystać piankę do golenia do wyczyszczenia baterii? Warstwę pianki nanieś na zabrudzoną powierzchnię, odczekaj 20-30 minut, następnie wypoleruj miękką szmatką.

Pianka na skrzypiące zawiasy

Dźwięk skrzypiących przy każdym ruchu drzwi potrafi doprowadzić do szału. Do ich naoliwienia śmiało używaj pianki do golenia. Rozsmaruj ją wzdłuż problematycznych zawiasów, a nadmiar ściągnij chusteczką lub szmatką.

Zmywanie farby z dłoni

Pianka do golenia przyda się podczas przeprowadzania remontu lub w trakcie malowania paznokci. Trudne do usunięcia farba oraz lakier nie będą miały szans, jeśli wetrzesz w dłonie piankę do golenia i spłuczesz ciepłą wodą. Produkt warto mieć ze sobą w terenie dla odświeżenia rąk w sytuacji braku dostępu do bieżącej wody.

Pianka po opalaniu

Lato to czas luzu i relaksu. Beztroska podczas słonecznych dni może jednak zakończyć się czerwoną i podrażnioną skórą. Jeśli nie masz pod ręką łagodzącego balsamu, wykorzystaj piankę do golenia, która ukoi poparzone ciało.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama