Owocowe sidła na ślimaki w ogrodzie. Ekspresowo znajdą się w potrzasku

Pomrowy, czyli oślizgłe ślimaki bez skorup, to jedne z najczęściej pojawiających się w ogrodach szkodników. Ich prawdziwy wysyp zauważymy zwłaszcza po deszczu, kiedy pojawiają się znikąd. Jak skutecznie zabrać się za ich zwalczanie, by w tym samym czasie nie zaszkodzić wypielęgnowanym uprawom? W artykule prezentujemy patent na zastawianie owocowej pułapki, która skutecznie odwróci uwagę ślimaków od roślin.

Co przyciąga ślimaki do ogrodu?

Wszystkożerne ślimaki podczas swoich długich wędrówek pożywiają się owadami, resztkami zwierząt, a także - w ekstremalnej sytuacji, innymi ślimakami. Ich największym rarytasem są jednak uprawiane w ogrodach rośliny. W szczególności dotyczy to kapusty i sałaty, które najczęściej padają ofiarami mięczaków. Ślimaki preferują także miejsca wilgotne oraz zacienione, dlatego rzadziej znajdziemy je w odpowiednio nasłonecznionych i ciepłych ogrodach. Wystarczy zastosować prosty i sprawdzony trik, który uratował niejednego ogrodnika, by pozbyć się nieproszonych gości. Sekret kryje się w dość popularnym cytrusie. O jaki owoc chodzi?

Reklama

Sprawdź: Niezawodny sposób na ślimaki w ogrodzie. Na efekty nie będziesz długo czekać

Cytrusowa pułapka na ślimaki

Stuprocentowe wyplenienie ślimaków z ogrodu może okazać się zadaniem trudnym, jednak jest jak najbardziej wykonalne. Aby to zrobić, trzeba je najpierw do niego przyciągnąć. Brzmi nietypowo, ale ma spory sens.

Dowiedziono, że ślimaki wyjątkowo uwielbiają zapach grejpfruta. Rozrzucenie aromatycznej skórki w najczęściej atakowanych częściach ogrodu sprawi, że właśnie tam zaczną gromadzić się intruzi. Cytrus stanie się swego rodzaju zasadzką, dzięki której raz, dwa pozbieramy je wszystkie i wyniesiemy poza obręb ogrodu. Pozostaw je dostatecznie daleko, by nie mogły już odnaleźć drogi powrotnej.

Sprawdź: Jak zwalczyć ślimaki w ogrodzie? Zmieszaj z wodą te dwa składniki!

Zatarasuj drogę ślimakom

Jedną ze skuteczniejszych metod, która ochroni nasz ogród przed przypadkowymi odwiedzinami ślimaków, jest samoprzylepna taśma miedziana. To w pełni bezpieczne rozwiązanie, sprawdzające się nie tylko na działkach i w przydomowych ogrodach, ale także na przestrzeniach pokrytych ekologicznymi uprawami. Jak używać jej zgodnie z przeznaczeniem? Najlepiej owinąć nią balustrady, doniczki, rozsadniki oraz wszelkiego rodzaju pojemniki, w których wyrastają rośliny.

W jaki sposób taśma działa na ślimaki? Miedź, z której została wykonana, przy bliskim spotkaniu ze śluzem ślimaka generuje niemal niedostrzegalny ładunek elektrostatyczny. To właśnie ten czynnik skutecznie zniechęca ślimaki do dalszego eksplorowania przestrzeni. Co ważne, produkt jest w pełni bezpieczny dla innych zwierząt, roślin oraz ludzi. Z czasem zaczyna zmieniać kolor na zielonkawy, co wynika ze śniedzenia, jednak nie traci swojej skuteczności, nie trzeba więc jej wyrzucać.

Sprawdź również:

Jak pozbyć się mrówek z domu bez użycia chemii? Prosty patent na to, żeby szybko się wyniosły

Mszyce atakują koper? Jak zrobić i stosować naturalny oprysk

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama