Reklama

Nietypowe zastosowania woreczków strunowych

Woreczki strunowe zazwyczaj kojarzone są z mrożonkami lub miejscem na przechowywanie drobnych rzeczy, które łatwo zgubić. Jak się okazuje, opakowania strunowe mają jeszcze inne zastosowania. Ten praktyczny przedmiot może ułatwić codzienne życie i posłużyć na przykład jako wypełniacz do paczek czy pomoc w przygotowaniu omletu! Jakie są inne zastosowania woreczków strunowych? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Czym jest woreczek strunowy?

Woreczek strunowy to rodzaj opakowania, które pozwala na przechowywanie w nim różnych przedmiotów. Wykonane są zazwyczaj z polietylenu, który jest materiałem charakteryzującym się wysoką odpornością na wilgoć czy kurz. U góry mają one specjalny suwak, który zapewnia szczelne zamknięcie przechowywanych przedmiotów. Woreczki strunowe mają szerokie zastosowanie nie tylko podczas mrożenia domowych pierogów czy mięsa, ale także podczas gotowania, a nawet w ogrodnictwie!

Przeczytaj również: Jak usunąć tłuszcz z mebli kuchennych? Skuteczne metody

Reklama

Podlewanie roślin

Pierwszą z opcji, która pomaga wykorzystać woreczek strunowy w codziennych czynnościach, jest podlewanie roślin. Jak to zrobić? Potrzebne ci będzie do tego kilka rzeczy: igła, nitka oraz patyczek do szaszłyków. W ten sposób stworzysz niezawodny dozownik wody. Będzie on systematycznie nawilżał rośliny doniczkowe. Oto instrukcja jego wykonania krok po kroku:

  1. Utnij około 20 centymetrów nitki i nawlecz ją na igłę. Następnie zawiąż pętelki z obu stron nitki.
  2. Potem igłę umieść na środku dna torebki i zrób nią otwór. Następnie przewlecz przez niego nitkę tak, aby w środku został sam supeł. Odetnij tylko część wystającej nitki, ale pozostaw krótki ogonek.
  3. Napełnij worek wodą i szczelnie zamknij strunowe zapięcie.
  4. Torebkę strunową w doniczce umieść tak, aby nitka dotykała ziemi. Będzie ona pełnić funkcję knota, dzięki któremu woda znajdzie ujście. Na patyku z szaszłyków oprzyj opakowanie strunowe, aby miało lepszą stabilizację.

Będzie to sprawdzony patent na nawilżanie podłoża roślin. W ten sposób wyjeżdżając na urlop, gwarantujesz sobie spokój w kwestii ich podlewania.

Wypełnianie paczek

Kiedy nie masz pod ręką nic, czym mógłbyś zabezpieczyć przesyłkę, warto wybrać woreczek strunowy. Zamknij go pozostawiając małą szczelinę, do której musi zmieścić się słomka. Włóż ją do środka i nadmuchaj przez nią opakowanie. Następnie szybko zamknij worek strunowy do końca i naklej taśmę klejącą w tym miejscu po to, by powietrze nie miało drogi ucieczki. Tak uzyskasz skuteczny wypełniacz na paczki, który uchroni przedmioty przed potłuczeniem i zniszczeniem.

Sposób na okłady

Kiedy dokucza ci silny ból zęba, migrena czy masz stłuczone kolano, woreczki strunowe pomogą ci w zniwelowaniu bólu. Wystarczy, że do środka włożysz kostki lodu, których chłód przyniesie natychmiastową ulgę. Zamknij szczelnie woreczek strunowy i przyłóż w bolące miejsce. Jeśli jednak obawiasz się tego, że opakowanie strunowe jest zbyt ciężkie i może pęknąć, użyj w tym celu pokruszonego lodu. Ten patent z woreczkiem strunowym sprawdzi się również w przypadku podkrążonych i zmęczonych oczu.

Patent na szybki omlet

Nie masz czasu na przygotowanie posiłku lub chciałbyś zjeść coś dobrego, ale zarazem zdrowego? Zrób szybki omlet z wykorzystaniem woreczków strunowych. Wbij do środka trzy jajka, następnie dodaj pokrojone w kostkę warzywa i wędlinę, a także ulubione przyprawy. Wszystko delikatnie wymieszaj łyżką i zamknij torebkę. By składniki dobrze się ze sobą połączyły, potrząśnij delikatnie zawartością. Następnie włóż pionowo worek strunowy do garnka z gotującą się wodą na kilka minut. W ten sposób otrzymasz pyszne omlety bez grama tłuszczu.

Polecamy:

Domowe sposoby na brzydki zapach z pralki

Jak czyścić białe meble? Oto prosty, domowy trik za pięć złotych

Jak prać ręcznie? Kilka prostych wskazówek

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama