Reklama

Nietypowe zastosowania cukru. Lista pięciu "słodkich" patentów

Dietetycy wciąż ostrzegają przed szkodami, jakie może wyrządzać regularne spożywanie wszechobecnego cukru. Tym razem jednak spojrzymy na niego łaskawszym okiem. Zamiast dodawać go do posiłków, lepiej wykorzystać cukier praktycznie. Nie każdy wie, że produkt ten pomoże uporać się z palącymi problemami, z którymi mierzymy się w domach na co dzień. Poznaj sprytne triki z cukrem w roli głównej.

Odrobina cukru dla bujnych kwiatów

Każdemu pasjonatowi ogrodnictwa zależy na tym, by jego rośliny rozwijały się zdrowo i były odporne na szkodniki oraz niekorzystne warunki. Widok bujnie kwitnących kwiatów to prawdziwy powód do dumy! Takie same mechanizmy działają również wtedy, gdy skupiamy się na dbaniu o rośliny doniczkowe. Okazuje się, że wystarczy dodać niewielką porcję cukru do wody i taką mieszanką podlewać zarówno rośliny ogrodowe, jak i domowe.

Bardzo dobrze działa również w przypadku kwiatów ciętych. Dodanie cukru do wazonu z wodą przedłuża ich trwałość, więc będziemy mogli cieszyć się nimi dłużej. Sprawdzi się zwłaszcza w przypadku lilii, róż, chryzantem, mieczyków i goździków.

Reklama

Cukier uchroni dom przed inwazją insektów

Na widok nieproszonych gości w mieszkaniu aż włos się jeży na głowie. Pojawienie się w domu prusaków lub pluskiew to naprawdę duży problem. Nie tylko zanieczyszczają nasze zapasy żywności, ale są też niebezpieczne dla zdrowia. Podczas pracy nad ich likwidacją warto sięgać po domowe sposoby na insekty. Jednym z nich jest przygotowanie cukrowej pułapki. Wymieszaj białe kryształki z trutką na szkodniki i rozsyp w miejscach, w których najczęściej się pojawiają. Słodki cukier to niezawodny wabik. Możesz wymieszać go także z proszkiem do pieczenia lub sodą, które na intruzów działają zabójczo.

Cukier na plamy z trawy

Zabrudzenia, które pojawiają się na odzieży po kontakcie z trawą, należą do plam, które najtrudniej usunąć. Nie jest to jednak niemożliwe! Z cukru i ciepłej wody przygotuj gęstą pastę. Nałóż ją na problematyczne miejsce i pozostaw na godzinę. Usuń przy pomocy miękkiej szmatki lub szczoteczki i upierz materiał według zaleceń producenta. Po zielonych plamach nie będzie śladu!

Jak działa cukier na żywność?

Jak uprzedzaliśmy we wstępie, kwestię dodawania cukru bezpośrednio do posiłków tym razem pomijamy. Nie można jednak zaprzeczyć, że włożenie kilku kostek do chlebaka, w którym przechowujemy pieczywo, pomoże na dłużej zachować jego świeżość. Chleb lub bułki jak prosto z piekarni? To możliwe! Trik ten wykorzystaj, jeśli zależy ci na umiejętnym przechowaniu domowych wypieków.

Czyste i gładkie dłonie

Praca przy remoncie mieszkania spowodowała, że twoje dłonie całe są w farbie, smarze lub jeszcze innych rodzajach ciężkich do usunięcia substancji? Standardowe kosmetyki nie dadzą sobie z tym rady, lecz nie oznacza to, że musisz sięgać po drastyczne środki. Do mydła w płynie dodaj cukier, który łagodnie, ale skutecznie zetrze brudne ślady. Przy okazji zafundujesz swoim dłoniom odżywczy peeling, dzięki któremu będą nawilżone i gładkie. Po wysuszeniu rąk warto nasmarować je także delikatnym kremem.

Polecamy:

Wino nie tylko do picia! Osiem zaskakujących zastosowań

Genialna metoda z ziemniakiem. W mig usuniesz plamy po kurkumie i burakach

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama