Napełnij skarpetę żwirkiem dla kota i schowaj do szafy. Tego efektu się nie spodziewasz

Męczysz się z problemem brzydko pachnących ubrań i wilgoci gromadzącej się w szafie? Ulubiony odświeżacz nie pomaga, a nie chcesz inwestować w drogie rozwiązania? Możesz z powodzeniem zastąpić je żwirkiem dla kota. Użyj go, by przygotować domowy i skuteczny pochłaniacz wilgoci.

Wilgoć w szafie

Szafa to miejsce, w którym najczęściej przechowujemy wszystkie elementy garderoby. Aby ubrania przetrwały jak najdłużej, dobrze jest zapewnić im odpowiednie warunki. Spora ilość miejsca, dokładne i staranne złożenie oraz segregacja odzieży wpłynie na ich jakość. Największym wrogiem ubrań jest wilgoć, która sprawia, że nabierają nieprzyjemnego zapachu oraz stają się bardziej podatne na zniszczenia.

Dzieje się tak za sprawą zawilgoconego środowiska, które sprzyja rozwojowi grzybów, pleśni oraz bakterii. Nie tylko mają negatywny wpływ na stan schowanych w szafie rzeczy, ale dodatkowo są wyjątkowo niebezpieczne dla zdrowia. Aby uporać się z problemem, nie musimy inwestować w drogie pochłaniacze wilgoci. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi właścicielami kotów, z pomocą przyjdzie specjalny żwirek, który wsypujemy do kuwety.

Reklama

Pochłaniacz wilgoci z kociego żwirku

Koci żwirek doskonale absorbuje wilgoć oraz pochłania wszelkie nieprzyjemnie zapachy. Wystarczy, że wsypiemy go do nieużywanej skarpety lub materiałowego woreczka i umieścimy wewnątrz szafy. Dobrze jest się upewnić, czy właściwie zabezpieczyliśmy osuszacz. Jeśli nie, będziemy musieli zbierać z szafy rozsypane silikonowe kuleczki. Tak przygotowany pochłaniacz spełni swoją rolę, zapobiegając zbieraniu się wilgoci i chroniąc tkaniny przed zniszczeniem. Chcąc przedłużyć jego trwałość, pamiętajmy o wymienianiu żwirku co kilka dni.

Zabezpiecz sezonowe ubrania

Początek jesieni wiąże się z odłożeniem wiosennych i letnich ubrań do pojemników lub pokrowców, w których zostaną do początku następnego sezonu. Możesz dorzucić do nich przygotowany domowym sposobem osuszacz, który pochłonie ewentualną wilgoć i zapobiegnie powstawaniu pleśni.

Kierowco - tak zapobiegniesz parowaniu szyb

Trik ze żwirkiem w skarpetce znany jest także kierowcom. Często chowają tak przygotowany pochłaniacz wilgoci pod siedzeniem, w bagażniku lub zostawiają nocą na desce rozdzielczej. Czemu to służy? Zabezpieczony w skarpecie żwirek nie wysypie się w pojeździe, a dzięki przepuszczalnemu materiałowi skarpetki będzie miał stały kontakt z powietrzem, co pozwoli mu automatycznie pochłaniać wilgoć i zapobiegnie parowaniu szyb.

Sprawdź również:

Uważaj na oszustwa "na węgiel". Jak nie dać się oszukać przy zakupie węgla?

Jak odpowietrzyć kaloryfer? Co się stanie, gdy nie odpowietrzysz kaloryfera?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pochłaniacze wilgoci
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama