Reklama

Naczynia nie mieszczą się w zmywarce? Mało kto wie o funkcji, którą mamy pod nosem

Właściciele zmywarek nie wyobrażają sobie bez tego sprzętu kuchennych porządków i powrotu do ręcznego mycia naczyń. Nie dość, że nie należy do najprzyjemniejszych zajęć, to jeszcze jest mniej opłacalne. Oszczędność czasu i energii czyni z urządzenia niezastąpionego sprzymierzeńca. Masz jednak problemy z jego efektywnym używaniem i trudno jest ci pomieścić duże garnki oraz wysokie naczynia? Wszystko wskazuje na to, że nie wykorzystujesz w pełni potencjału swojej zmywarki.

Najważniejsze zasady korzystania ze zmywarki

Zmywarka ułatwia życie i wiedzą o tym doskonale ci, którzy przez lata byli przyzwyczajeni do mycia ręcznego. Widok gromadzących się w zlewie brudnych naczyń z zaschniętymi resztkami jedzenia już nie doprowadza do płaczu. W tym entuzjazmie warto jednak pamiętać o najważniejszych zasadach używania zmywarki, by służyła nam długo i zawsze dokładnie domywała garnki, talerze, szklanki czy sztućce.

Reklama

  • Większość naczyń, z których korzystamy, nadaje się do mycia w zmywarce. Zdarzają się jednak wyjątki (np. ręcznie malowane kubki). Kompletując nową zastawę, szukaj zawsze oznaczeń wskazujących na to, że dany przedmiot przetrwa czyszczenie w urządzeniu.
  • Unikaj przeładowania zmywarki. Nie tylko może to skrócić żywotność urządzenia, ale skutkować też tym, że naczynia nie będą domyte.
  • Przed włożeniem rzeczy do zmywarki, pozbądź się fusów i innych resztek, które mogłyby zablokować odpływ wody.
  • Dobieraj optymalny cykl mycia. Nie zawsze konieczny jest długi program z bardzo wysoką temperaturą. Jeśli naczynia są lekko zabrudzone, zdecyduj się na krótszy wariant.

Zobacz też: Zaskakująca funkcja pokrywki do garnków. Nie każdy o niej wie, a szkoda

Naczynia nie mieszczą się w zmywarce? Jest na to banalny sposób

Jedna z reguł związanych z korzystaniem z urządzenia mówi o tym, że szklanki i kieliszki powinny wylądować w górnej szufladzie. Niestety, wiele osób trafia na problem z ich ułożeniem, zwłaszcza mając do czynienia z wysokimi naczyniami. W tej sytuacji poddajesz się i kierujesz swoje kroki do zlewu? Całkiem niepotrzebnie.

Większość zmywarek posiada funkcję, z której istnienia nie wszyscy zdają sobie sprawę. Widzisz uchwyty po bokach górnej szuflady? Zwróć uwagę zwłaszcza na klipsy przy kółkach prowadnicy. Przytrzymaj szufladę i naciśnij. W ten sposób obniżysz jej wysokość i bez problemu zmieścisz wysokie przedmioty.

Naczynia po myciu brzydko pachną? Mamy na to radę

Wilgoć gromadząca się w zmywarce to zjawisko całkowicie normalne. Problem zaczyna się jednak wtedy, gdy nawet po cyklu suszenia naczynia pozostają wilgotne i zyskują nieprzyjemny zapach. To wszystko opóźnia możliwość schowania ich z powrotem do kuchennych szafek. Jak sobie z tym poradzić?

Tym razem sięgnij po zwykłą ściereczkę lub mały ręcznik. Po wyłączeniu zmywarki przewieś tkaninę przez jej drzwiczki i ponownie zamknij. Zostaw na 20 minut. W ten sposób materiał wchłonie nagromadzoną parę i wilgoć, które do tej pory osiadają na kubkach, talerzach i garnkach.

Polecamy:

Wysusz ubranie w zwykłej pralce. W każdej jest to możliwe!

Zagotowujesz wodę kilka razy i zalewasz herbatę? Ryzykujesz poważnym zatruciem

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama