Reklama

Jaki telewizor do gier wybrać? Poradnik gamera

Jeśli uwielbiasz cyfrowe rozgrywki, z pewnością zastanawiałeś się co wybrać - monitor do gier czy telewizor... Jeśli nie ogranicza Cię przestrzeń, postaw na wielofunkcyjne centrum rozrywki dla wszystkich domowników. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając telewizor do gier.

Reklama

Telewizor czy monitor do gier?

Współczesna technologia daje miłośnikom gier wiele opcji, zwłaszcza jeśli chodzi o obraz i dźwięk. Zastanawiasz się, kiedy lepiej sprawdzi się telewizor, a kiedy monitor i jaki telewizor do gier wybrać? Podpowiadamy!

Monitor to wybór do mniejszego pokoju. Jego płaski ekran sprawia, że idealnie zmieści się na biurku wśród innych sprzętów i książek. W przypadku tego urządzenia nie musisz siadać dalej od ekranu. Oczywiście zawsze warto dobrać przekątną do wielkości pomieszczenia, dbając o komfort naszych oczu (aczkolwiek nie da się ukryć, że gaming lubi duże ekrany...). Po skończonej grze monitor może z powodzeniem służyć do nauki i pracy.

Telewizor z kolei przenosi doświadczenia gracza na zupełnie nowy poziom. To wybór do dużego salonu, w którym po zakończeniu rozgrywki możesz włączyć ulubiony film lub serial dla całej rodziny. Urządzenie możesz ustawić na półce w centralnej części pomieszczenia, ale też powiesić na ścianie lub przenosić w dowolne miejsce z pomocą wygodnego stojaka. Po zakończonej rozgrywce staje się centrum domowej rozrywki dla wszystkich. Jeśli interesuje Cię właśnie takie rozwiązanie, podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Jaki telewizor do gier wybrać?

Jeśli szukasz telewizora dla gracza, pamiętaj, że jest kilka ważnych funkcji, które wpływają na cyfrową rozgrywkę. Wysokiej jakości obraz i dźwięk oraz niski input lag to przy najnowszych produkcjach podstawa. Większa przekątna to też potężniejsze wrażenia, a w dużym salonie możesz sobie na to pozwolić.

Ważne, aby telewizor miał łatwy panel nawigacji i umożliwiał zmianę ustawień bezpośrednio z poziomu gry. Zatrzymywanie rozgrywki i ponowne uruchamianie jej bywa frustrujące, szczególnie kiedy często zmieniasz planszę, na której jesteś. Najnowsze produkcje są bardzo dynamiczne i są prawdziwym wyzwaniem dla posiadanego sprzętu. Płynność obrazu, który się nie zacina i postać, która natychmiastowo odpowiada na komendy użytkownika, mogą zadecydować o wyniku gry, stąd są kluczowe czy właśnie się ścigasz, czy próbujesz uniknąć zasadzki swojego największego przeciwnika.

Wielofunkcyjny telewizor dla wszystkich Telewizor do gier ma jeszcze tę zaletę, że Twoim centrum dowodzenia może stać się salon, zamiast mniejszego pokoju czy sypialni, w której nie ma miejsca na duży ekran. Kiedy rozsiądziesz się wygodnie w dużym pokoju, możesz w całości poświęcić się grze lub włączyć do wspólnej zabawy pozostałych domowników. Nowoczesny telewizor łatwo podłączysz do sieci, więc do gry możesz zaprosić nawet znajomych z innych miast. Teraz razem możecie walczyć o miejsca w rankingach najlepszych gamerów.

A kiedy emocje już opadną, warto przy dźwiękach ulubionej muzyki, którą możesz odtworzyć na telewizorze wyciszyć się lub... Przemyśleć taktykę, aby awansować na kolejny level.

Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą Samsung

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama