Reklama

Jak zneutralizować brzydkie zapachy?

Brzydkie zapachy w domu to dość powszechny problem, ale w łatwy sposób można się ich pozbyć. Na szczęście można sobie poradzić domowymi sposobami. Wystarczy sięgnąć po kilka sprawdzonych metod, aby szybko zneutralizować brzydkie zapachy znajdujące się w łazience, kuchni lub innych pomieszczeniach. Dlatego poznaj, w jaki sposób można szybko pozbyć się brzydkich zapachów, które pojawiają się w naszych domach.

Brzydki zapach: Poznaj źródło problemu

Brzydki zapach w domu może pojawiać się w wyniku różnych czynników. Jednak najczęściej należy poznać jego przyczyny. Do nich zalicza się brak odpowiedniej wentylacji, zbyt rzadkie wietrzenie pomieszczeń bądź nagromadzony brud w różnych zakamarkach domu czy wsiąknięty w tekstyliach. Jednak nawet poznanie przyczyn i bieżące porządki nie sprawiają, że brzydkie zapachy nie będą pojawiały się wcale. Oczywiście, można sięgnąć po odświeżacze, ale warto również znać kilka patentów, które szybko rozprawiają się z problemem.

Jak zneutralizować brzydkie zapachy w kuchni?

Brzydkie zapachy mogą powstawać podczas gotowania. Dlatego, aby nieprzyjemna woń roznosiła się po całym domu, warto znać kilka trików. Jeśli przeszkadza nam brzydki zapach gotowanych warzyw, takich jak kalafior, brukselka lub kapusta, warto dodać do wody skórkę chleba razowego. Kiszona kapusta zaś będzie miała przyjemniejszy zapach, jeśli dodamy do niej natkę posiekanej pietruszki, sok z cytryny lub odrobinę mleka.

Reklama

Brzydki zapach w lodówce? Można go zneutralizować na kilka sposobów. Najlepiej od razu ją dokładnie umyć za pomocą delikatnego detergentu, a następnie można przetrzeć całe wnętrze odrobiną octu. Ten naturalny, aczkolwiek rażący w zapachu środek można zastąpić solidną porcją soku z cytryny! Inną sprawdzoną metodą na neutralizowanie brzydkiego zapachu jest wysypanie na spodeczek, a następnie umieszczenie w lodówce odrobiny zmielonej kawy.

Jeśli mikrofalówka i piekarnik są źródłem brzydkiego zapachu, to - tak samo jak w przypadku lodówki - najpierw trzeba je porządnie umyć. Kiedy problem się powtarza, warto do mikrofalówki włożyć miseczkę z sokiem ze świeżo wyciśniętej cytryny i podgrzać w środku przez minutę. Brzydki zapach z piekarnika szybko odejdzie w niepamięć, jeśli podprażymy w jego wnętrzu ziarna kawy (temp. 220 stopni przez kilka minut).

Jeśli lubimy smażoną rybę, ale nie przepadamy za brzydkim zapachem po jej przygotowaniu, to i na to istnieje sprawdzony sposób. Wystarczy do tłuszczu na patelni dodać kilka kawałków pokrojonego i surowego ziemniaka albo łyżeczkę masła orzechowego.

Brzydki zapach w łazience

Brzydki zapach w łazience może być wynikiem obecnej w jej środku pleśni. Jak się jej pozbyć? Można skorzystać choćby z octu, który rozprowadza się po odpowiedniej powierzchni za pomocą butelki ze spryskiwaczem.

Brzydki zapach w łazience można w łatwy sposób zneutralizować, np. za pomocą spodka wypełnionego sodą oczyszczoną. Dla lepszego efektu warto do tego naturalnego środka wkropić odrobinę olejku eterycznego.

Domowy sposób na brzydkie zapachy

Jeśli chcemy mieć zawsze pod ręką naturalny odświeżacz powietrza, to można do zrobić w łatwy sposób samodzielnie. Wystarczy butelkę ze spryskiwaczem wypełnić w ¾ wodą, a resztę uzupełnić alkoholem (spirytusem lub wódką). Na koniec należy dodać kilkanaście kropel olejku eterycznego: eukaliptusowego, sosnowego, cytrusowego lub z drzewa herbacianego. Aby pozbyć się brzydkich zapachów z domu wystarczy od czasu do czasu zastosować domowy i ekologiczny środek.


Pięć sprawdzonych sposobów na porządki w domu

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama