Reklama

Jak zlikwidować mrówki w domu? Trzy naturalne sposoby

Jeśli zauważymy mrówkę w mieszkaniu, możemy mieć pewność, że nie przyszła sama. Szkodniki pojawiają się w naszych domach w poszukiwaniu pożywienia, schronienia przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi lub po to, by zakładać gniazda. Przyciągają je resztki jedzenia, więc szczególną czujność należy zachować w okolicach kuchni, jadalni i spiżarni. Zastanawiasz się, jak pozbyć się nieproszonych gości i wytępić mrówki domowymi sposobami? Znamy na to kilka patentów!

Cynamon na mrówki

Aromat cynamonu ludziom kojarzy się z powszechnie uwielbianymi smakołykami: szarlotką i piernikami.  Mrówki jednak nie podzielają naszego entuzjazmu.  Zapach przyprawy działa na nie drażniąco, więc okaże się ona naszym sprzymierzeńcem w walce ze szkodnikami. Jak stosować cynamon na mrówki? Wykorzystać możesz mieloną przyprawę lub olejek cynamonowy. W pierwszym wariancie wystarczy, że rozsypiesz cynamon w miejscach, w którym przebywają intruzi.

Jeśli to wydaje się mało praktycznym rozwiązaniem, doprowadzającym do bałaganu, możesz spróbować nieco innej metody. Płaską łyżeczkę przyprawy lub olejku wymieszaj w szklance wody. Miksturą nasącz płatek kosmetyczny i posmaruj nim obszary, w których wcześniej udało się zauważyć mrówki. Stosuj raz dziennie.

Reklama

Działaj profilaktycznie: Kilka lasek cynamonu ustaw przy oknach i drzwiach, by zniechęcać mrówki do wizyt w mieszkaniu.

Jak zlikwidować mrówki w domu przy pomocy proszku do pieczenia?

Oto kolejny niedrogi i łatwo dostępny produkt z kuchennych szafek, który pomoże zwalczyć plagę szkodników w mieszkaniach. Jak stosować proszek do pieczenia na mrówki? Można rozsypać go na trasach, po których wędrują owady. Praktycznym rozwiązaniem jest przygotowanie roztworu proszku i wody, a następnie regularne spryskiwanie okolic, w których mrówki pojawiają się najczęściej.

Mąka kukurydziana na mrówki

Tym razem, zamiast odstraszać mrówki, postawimy na ich zwabienie. Mąka kukurydziana jest dla mrówek bardzo kuszącym produktem, lecz ma dla nich zgubne konsekwencje. Wysypywanie niewielkich ilości mąki w miejscach przebywania szkodników sprawia, że mrówki chętnie do niej podchodzą, zjadają, a następnie giną, ponieważ mąka kukurydziana jest dla mrówek szkodliwa.

Mrówki w mieszkaniu: Dlaczego nie można ignorować?

Wchodzą do domów w poszukiwaniu pożywienia. Wszędobylskie mrówki docierają do zapasów żywności, zanieczyszczając je. Jedzenie nadaje się więc już tylko do wyrzucenia, na czym mocno mogą ucierpieć nasze finanse. W momentach ich największej aktywności, przypadającej na wiosnę, kolonie mrówek budują w domowych zakamarkach gniazda, co prowadzi z kolei do niszczenia drewnianych elementów konstrukcji.

Nawet gdy do wiosny daleko, pamiętajmy o podstawowych zasadach, które mogą uchronić nas przed ich plagą. Żywność przechowujmy w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Dbajmy również o higienę każdej przestrzeni, która ma kontakt z jedzeniem lub resztkami. Regularne czyszczenie szafek i miejsca, w którym trzymamy kosz na odpadki, jest nieodzowne.

Polecamy:

Przędziorki: Jak się ich pozbyć?

Zaparowane szyby w domu. Co to znaczy i jak temu zapobiec?

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama