Reklama

Jak zatrzymać ciepło w domu dzięki folii aluminiowej?

Zimową porą wiele osób szuka sprawdzonych patentów na zatrzymanie ciepła w swoim domu lub mieszkaniu. Gdy temperatura w zimie spada poniżej zera, warto zastosować patent z folią aluminiową. Może pomóc znacząco obniżyć koszty ogrzewania domu. Jak zatrzymać ciepło w mieszkaniu dzięki folii aluminiowej? Podpowiadamy.

Folia aluminiowa na okno

Z mrozem radzimy sobie na różne sposoby. Jedni włączają farelkę lub centralne ogrzewanie, inni zaś ogrzewają się przy kominku. Ekonomicznym, a zarazem ekologicznym sposobem jest zatrzymanie ciepła w mieszkaniu za pomocą folii aluminiowej. Jeśli okleimy nią szyby, to zatrzymamy ciepło wewnątrz mieszkania. Folia posiada dwie strony - jedną błyszczącą, a drugą matową. Folia została zaprojektowana w taki sposób, aby to ciepło zatrzymywać lub przepuszczać. W sklepach internetowych dostępne są specjalne folie dedykowane na okno.

Zalety folii aluminiowej

Umieszczenie folii aluminiowej na oknie niesie ze sobą wiele zalet. Oto kilka z nich:

Reklama

 • zmniejsza odziaływanie promieni UV,
 • zmniejsza koszty ogrzewania domu,
 • jest łatwa do zamontowania na oknie,
 • nie jest droga,
 • zwiększa poczucie prywatności w ciągu dnia.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów taśm. Najlepiej sprawdzi się samoprzylepna. Świetnie sprawdzi się jako hydroizolacja przed zimnem oraz uszczelnienie okna. Tego rodzaju folia składa się zazwyczaj z trzech warstw - warstwy klejącej, podkładu folii oraz przekładek.

Jak zamontować folię aluminiową na oknie?

Montaż folii aluminiowej jest prosty i nie wymaga pomocy fachowca.

 1. Zmierz dokładnie wymiary okna, aby odpowiednio dociąć folię aluminiową (pomiar zacznij od listwy z uszczelką do tej po drugiej stronie okna),
 2. Docinaj folię pod wymiar szyby w oknie, dodając po 5 mm na każde boki.
 3. Przed nałożeniem folii umyj dokładnie okna. Następnie za pomocą spryskiwacza, w którym znajduje się roztwór do montażu folii na okno, zraszasz całą szybę.
 4. Ściągnij za pomocą ściągaczki cały roztwór z szyby i ponów czynność ze spryskiwaczem.
 5.  Zazwyczaj folie aluminiowe na okno posiadają warstwę ochronną. Zdejmij ją. Pod spodem znajduje się warstwa z folią właściwą. Należy obficie zrosić wodą klej znajdujący się na tej warstwie.
 6. Energicznym ruchem nałóż folię na szybę, klejem do strony szyby, a następnie zraszasz obficie folię na szybie. Za pomocą specjalnego urządzenia tzw. rakli, usuń wodę spod folii.
 7. Na koniec odetnij nadmiar folii - tak, aby pomiędzy listwą z uszczelką, a folią na szybie, powstał niewielki margines.

Zobacz także:

Folia aluminiowa sposobem na zimne stopy

Folia aluminiowa. Do czego może się przydać?

Domowa mieszanka na rybiki cukrowe. Szybko pozbędziesz się kłopotu

Tak usuniesz sól z zamszowych i skórzanych butów. Niezawodne sposoby

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama