Reklama

Jak wykorzystać torebki po herbacie? Usuną zacieki z toalety, odżywią rośliny

Torebka po parzeniu herbaty może zostać wykorzystana powtórnie. Przyda się podczas codziennego sprzątania czy jako nawóz do roślin. To pozwoli zaoszczędzić pieniądze, które przeznaczysz na inne cele. Co zrobić z torebką po herbacie? Dowiesz się z tego artykułu.

Umyj toaletę

Pierwszą z opcji jest odświeżenie toalety za pomocą torebki po herbacie. Jak to działa? Wystarczy, że do muszli wrzucisz produkt i odczekasz kilka minut. Pamiętaj jednak, by nie zostawiać jej w środku. Torebki po herbacie mogą zatkać odpływ i doprowadzić do niedrożności rur. Jednak ich pozytywne działanie pozwoli na pozbycie się osadu i brzydkich zacieków. Po wyciągnięciu torebek szczotką do toalety wymyj jej wnętrze i spuść wodę.

Polecamy: Dzień Obniżania Kosztów Energii. W jaki sposób można zaoszczędzić?

Reklama

Odśwież buty i stopy

Torebki po herbacie posłużą też jako odświeżacz do butów i przepoconych stóp. Produkt wrzuć do miski z ciepłą wodą. Zanurz w nich stopy na parę minut i poczekaj na efekty. Dopiero potem wytrzyj nogi i ubierz świeże skarpety. Wysusz torebki po herbacie i włóż je do butów. Dzięki temu odświeżysz je i pozbędziesz się przykrego zapachu potu. Herbata pochłonie wilgoć i zadziała antybakteryjnie.

Pozbądź się smug

Jeśli nie możesz uporać się ze śladami smug, torebka z herbaty rozwiąże ten problem. Przyda się do czyszczenia luster, ale także szklanek czy okien. Wystarczy, że potrzesz zabrudzoną powierzchnię wilgotnym produktem. Potem wypoleruj szybę szmatką z mikrofibry do sucha. W ten sposób uzyskasz spektakularny efekt. Wykorzystaj również też patent do czyszczenia mebli. Ścierkę namocz w torebce po herbacie i przetrzyj zakurzone powierzchnie.

Nawóz dla roślin

Herbata ma wiele właściwości odżywczych, niezbędnych do prawidłowego wzrostu rośliny. Jej główną zaletą jest fakt, że wzmacnia odporność okazów. Olejki eteryczne zawarte w torebce po herbacie odstraszają wszelkie szkodniki. Wystarczy, że wrzucisz je do konewki z wodą i podlejesz rośliny. Zabieg ten powtarzaj raz w miesiącu, by twoje okazy zaczęły bujnie rosnąć.

Brudny zlew i naczynia

Pozostawione na noc w zlewie naczynia stają się trudne do domycia. Zaschnięty tłuszcz i brud nie ułatwiają tego zadania. Wystarczy, że wrzucisz na noc zużyte torebki po herbacie i całość zalejesz ciepłą wodą. Herbata rozpuści wszelkie zabrudzenia, a rano bez trudu doczyścisz naczynia. Woreczkiem z herbaty przetrzyj też zlew, by był lśniący. Na koniec wytrzyj powierzchnię do sucha i gotowe! To tanie i ekologiczne rozwiązania, które uczą wykorzystywania zużytych produktów i nie marnowania wszystkiego.

Zobacz:

Jak usunąć plamy potu z ubrań? Nie musisz niszczyć materiału odplamiaczami

Nagminny błąd w sezonie grzewczym. Kaloryfery są gorące, a ty nadal marzniesz

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama