Reklama

Jak odstraszyć i wypędzić dziki z działki czy ogrodu? Sprawdzone sposoby

Gdy dziki niszczą uprawy i doprowadzają ogród czy działkę do ruiny, trzeba zrobić wszystko, aby pozbyć się ich jak najszybciej z posesji. W nierównej walce z twardymi przeciwnikami można wykorzystać nie tylko petardy hukowe czy repelenty, ale także tajną broń, jaką jest pułapka z ludzkich włosów bądź stare płyty CD. Poniżej kilka patentów, które pomogą odstraszyć dziki z posesji.

Dziki potrafią zamienić uprawy w ruinę w jedną noc!

Gdy w lasach brakuje jeszcze pożywienia, łupem dzikiej zwierzyny, do której, rzecz jasna, zaliczane są przede wszystkim dziki, padają prywatne posesje i działki. Potrafią narobić niemałych szkód i w jedną noc doprowadzić uprawy czy ogród do ruiny. Szczególną atencją obdarzają ziemniaki, marchew oraz buraki. W walce z dzikami najczęściej wykorzystuje się petardy czy armatki hukowe oraz repelenty o zapachu niedźwiedzia lub wilka. Można je nabyć w dobrze zaopatrzonych sklepach ogrodniczych albo zakupić w internecie. 

Rozłóż pukle włosów na działce: Szybko odstraszysz dziki

Bywa jednak i tak, że okazują się niewystarczające i mimo ich stosowania dziki nadal tratują plony. W takiej sytuacji najlepiej wykorzystać domowe patenty. Najskuteczniejszy z nich jest ten polegający na wykorzystaniu w nierównej walce z dzikiem pułapki z ludzkich włosów. Pukle ściętych włosów można pozyskać u zaprzyjaźnionego fryzjera i porozkładać na polach uprawnych w odstępach sięgających 10 metrów. Efekt prostego zabiegu - jak przekonują praktycy metody - jest murowany! Dziki, które wyczują woń człowieka obecną na włosach, płoszą się i już nie tratują upraw. Zdaniem rolników, zapach człowieka utrzymuje się aż do pierwszego ulewnego deszczu. Patent wypróbować warto, bo nic nie kosztuje, a jak widać skutkuje!

Płytki CD i puszki z repelentami

Działanie pułapki z włosów można wzmocnić, wieszając na gałęziach drzew rosnących na obrzeżach działki stare płyty CD. Promienie słoneczne, które odbijają się od powierzchni płyt, działają na dziki odstraszająco i już nie mają ochoty na smakołyki z naszych upraw. Podobny efekt można uzyskać wbijając w grunt działki paliki i umieszczając na nich puszki ze szmatkami, które posiadają zapach ludzkiego potu. Pułapka z pewnością odwiedzie dziki od spacerów pomiędzy uprawami i pałaszowania warzyw.

Dlaczego rolnicy walczą z dzikami?

Prawdą jest, że dziki pełnią kluczową rolę w ekosystemie, między innymi chronią nas przed rozprzestrzenianiem się chorób, gdyż żywią się padliną; zjadają też larwy owadów, które często są szkodnikami. Jednak ich działalność spowodowała, że rolnicy są do nich bardzo wrogo nastawieni. Często sieją spustoszenie w uprawach ziemniaków, buraków, marchwi, a nawet roślin zbożowych. Dlatego też posiadacze upraw robią wszystko, by dzików pozbyć się szybko z pól i posesji. Wiadomo już, że wprost nie znoszą zapachu ludzkiego potu oraz zapachu niedźwiedzia czy wilka. Dla uzyskania najlepszych efektów w walce z dzikami warto wykorzystywać wszystkie patenty rotacyjnie. Obecnie najpopularniejszą mechaniczną metodą radzenia sobie z dzikami jest armatka hukowa na dzika. 


Rozlicz PIT online już teraz lub pobierz darmowy program

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama