Reklama

Jak często podlewać cukinię?

Wśród wielu warzyw, które uprawiamy na działce, zaszczytne miejsce zajmuje cukinia. To właśnie ona idealnie nadaje się do przygotowania wielu potraw, chociażby do zrobienia przepysznego leczo, które na stołach latem gości bardzo często. Jeśli na naszej działce jest cukinia, to trzeba o nią dbać! Solidne podlewanie zapewni obfite plony, a warzywa będą soczyste i smaczne. Jak często podlewać cukinię? Przekonajmy się!

Cukinia i jej potencjał

Cukinia to jedno z najpopularniejszych warzyw, które spotykane są na naszych działkach. Roślina zaliczana do rodziny dyniowatych wydaje dorodne, podłużne owoce, które mogą osiągać nawet kilka kilogramów wagi. Oprócz nich potencjał kulinarny mają także kwiaty, które urozmaicają nie tylko smak sałatek, ale także mogą być smażone w cieście naleśnikowym. Jeśli chcemy mieć obfite plony cukinii, to nie trzeba mieć dużo roślin, ponieważ szybko się rozrasta i wydaje dużo owoców. Jednak, żeby tak się stało, trzeba cukinii zapewnić odpowiednie warunki.

Reklama

Jak uprawiać cukinię?

Uprawa cukinii nie należy do najtrudniejszych. Wystarczy zapewnić roślinie dobre warunki uprawowe. Przede wszystkim musimy wybrać dobre miejsce: musi być bardzo słoneczne, ponieważ bez dużej dawki światła nie zawiąże ani kwiatów, ani nie wykształci owoców. Na szczęście cukinia jest bardzo odporna na szkodniki i choroby, ale czasami dzieje się też tak, że plony pozostawiają wiele do życzenia. Co jest największym błędem w uprawie cukinii? Zbyt mało wody, której - ze względu na suszę przez ostanie lata - ciągle im brakuje.

Podlewanie cukinii: Jak często?

Jeśli chcemy mieć piękne cukinie, to musimy podlewać je podczas upałów codziennie! Tylko wtedy plony będą obfite, a owoce soczyste oraz duże. Jeśli zaś pogoda jest łaskawsza, to można zmniejszyć częstotliwość podlewania, ale wtedy trzeba monitorować codziennie stan podłoża. 

Polecamy:

Jeśli zastosujesz się do tych rad, rododendron co roku będzie pięknie kwitł

Zadbaj o to, a storczyki odwdzięczą się dużymi kwiatami w pięknych kolorach

Podlewanie i nawożenie pelargonii. Uważaj, bo zostaną tylko liście!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: cukinia | cukinia uprawa | uprawa cukinii w gruncie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama