Reklama

Domowy sposób na błyszczące panele podłogowe

Panele podłogowe są chętnie wybierane do domów i mieszkań. To estetyczne, bardzo użyteczne i stosunkowo niedrogie rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Aby służyły jak najdłużej i cieszyły oko nienagannym wyglądem, należy pamiętać o ich regularnej pielęgnacji. Sprawdź, które z domowych sposobów warto wykorzystać, by mieć lśniące panele podłogowe.

Jak prawidłowo dbać o panele podłogowe?

Jeśli naszym celem jest posiadanie pięknych paneli - musimy wyrobić w sobie nawyk dbania o nie. Pomoże w tym kilka trików. Jeśli powierzchnia jest często i intensywnie użytkowana, warto położyć na niej bieżnik lub dywanik. Dodatkowo możemy wyposażyć meble w specjalne nakładki filcowe, które zapobiegną nadmiernemu rysowaniu paneli.

Zanim zabierzemy się do mycia paneli, dobrze jest zacząć od dokładnego zamiecenia i odkurzenia całej powierzchni.  W przypadku paneli podłogowych najlepiej sprawdzi się miękka końcówka odkurzacza. Systematyczne wykonywanie tej czynności utrzyma panele podłogowe w dobrym stanie i zapobiegnie przywieraniu kurzu, brudu, a także osadzaniu się wody i innych uporczywych plam. W następnym kroku przechodzimy do mycia paneli. Jeśli wybieramy sklepowy detergent, należy go dobrze rozcieńczyć, a samą końcówkę mopa dobrze odcisnąć z nadmiaru wody.

Reklama

Te produkty do pielęgnacji paneli masz w domu

Aby zachować estetyczny wygląd paneli, nie trzeba wcale od razu sięgać po drogie, chemiczne detergenty. Zamiast środków przeznaczonych do mycia podłóg i paneli, wystarczy użyć wielofunkcyjnych produktów, które najpewniej mamy już w domu.

Pierwszym pomocnikiem w dbaniu o piękne panele jest niezbędnik każdej kuchni, czyli płyn do mycia naczyń. By sprawdził się jak najlepiej, wystarczy do pięciu litrów lekko ciepłej wody wlać pół łyżeczki płynu do mycia naczyń. Już taka ilość dobrze umyje i wypielęgnuje panele, bez pozostawiania brzydkich smug na ich powierzchni.

Posiadacze zmywarek z powodzeniem mogą wykorzystać kolejny patent, który wymaga zaledwie dwóch składników - wody i tabletek do zmywarki. Potrzebujemy dwóch sztuk na pięć litrów ciepłej wody. Enzymy oraz składniki nabłyszczające ekspresowo przywrócą panelom podłogowym dawny blask.

Roztwór z octu do mycia paneli

Zdecydowanie najlepszym i najskuteczniejszym sposobem, który zostawi panele czyste i błyszczące, jest ocet. To patent na dobrze nawilżone i pozbawione smug podłogi. 2 łyżki octu (sprawdzi się także jabłkowy) dodajemy do pięciu litrów ciepłej wody. By pozbyć się drażniącego zapachu, możemy dodać także odrobinę ulubionego olejku eterycznego. Tak przygotowaną mieszanką przemywamy podłogę zgodnie z kierunkiem ułożenia paneli.

Sprawdź także:

Oto pogromcy zacieków w toalecie! Wyczyścisz ją na błysk

Natrzyj zlew tym produktem, aby odzyskał dawny blask!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama