Reklama

Dodaj do prania ten tani składnik. Uciążliwa sierść na ubraniach nie będzie problemem

Zwierzęta domowe to doskonali kompani, którzy towarzyszą nam każdego dnia. Wnoszą do życia wiele radości i skutecznie odciągają od siedzenia na kanapie przed telewizorem. Część z nich ma jednak dość sporą wadę – gubią i roznoszą sierść po całym domu. Usunięcie jej z ubrań bywa prawdziwą udręką. Jeśli tradycyjne rolki zawiodły, wypróbuj proste domowe sposoby, których efekty zaskakują.

Pogromca sierści z ubrań

Tego magicznego składnika chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Ocet z powodzeniem znajdziemy w większości kuchni. Jego liczne właściwości sprawiają, że jest nie tylko przydatny w kulinariach, ale także cotygodniowym sprzątaniu. Skutecznie neutralizuje nieprzyjemne zapachy i pomaga pozbyć się sierści, która gromadzi się na ubraniach podczas zabaw z pupilami. Korzyści z dodawania octu do prania jest jednak znacznie więcej. Już odrobina potrafi odświeżyć wyblakłe kolory ubrań oraz usunąć trudne plamy i zabrudzenia.

Sprawdź: Rozłóż w ogrodzie. Tak pozbędziesz się uciążliwego szkodnika

Reklama

Pogromca sierści z ubrań

Miłośnicy prostych i efektywnych sposobów czyszczenia tkanin będą zachwyceni, gdyż do wykonania tego triku potrzebny jest zaledwie jeden składnik - biały ocet. Wstępnie wytrzepane ubrania wkładamy do pralki, a pojemnik na detergent do prania napełniamy połową szklanki octu. Ustawiamy standardowy program, dodajemy płyn do płukania, a następnie pozwalamy pralce zrobić swoje. Dzięki dodatkowi aromatycznego płynu nie musimy obawiać się nieprzyjemnego zapachu octu.

Stosowanie tego triku nie tylko doczyszcza ubrania z sierści, ale także pozwala zaoszczędzić płyn do zmiękczania tkanin. Ocet świetnie załatwia sprawę. Po wyjęciu prania dokładnie strzepnij każdą rzecz, a następnie wysusz ulubionym sposobem.

Sprawdź: Rozłóż w domu. Żaden szczur się nie przeciśnie

Usuwanie sierści octem - krok po kroku

Szukając tanich i nieskomplikowanych metod pozbywania się sierści z ubrań, warto sięgnąć po najzwyklejsze gumowe rękawiczki. Przydadzą się nie tylko w domowych porządkach, ale także skutecznie oczyszczą tkaniny. Wystarczy założyć je na dłonie, delikatnie zwilżyć pod wodą, a następnie powoli przeciągać po zabrudzonej odzieży. Podobny efekt uzyskamy za pomocą mokrych rąk.

Jeśli akurat w domu zabraknie rolek do ubrań - nie trzeba wpadać w panikę! Potrzebne narzędzie mamy już przy sobie. Wystarczy skierować się do łazienki, umyć ręce i pominąć wytarcie ich ręcznikiem. Wilgoć zebrana na dłoniach skutecznie ściągnie większość nagromadzonych kłaczków.

Sprawdź: Sprawdzony trik internautki. Kuny będą omijać samochód z daleka

Inne skuteczne sposoby

Na liście szybkich i kosztujących grosze sposobów jest także gliceryna. Wystarczy wlać ją do pojemnika na płyn do płukania - w ten sposób zadziała najszybciej. Nie tylko pozbędzie się kłaków, ale też pozostawi ubrania przyjemne i miękkie w dotyku. Jej dodatek zapobiega elektryzowaniu się tkanin.

Poza wymienionymi sposobami możemy z powodzeniem wrzucić do prania kilka chusteczek nawilżanych. Ich wyjątkowa struktura pozwala skutecznie wyłapać wszelkiego rodzaju zabrudzenia, Szczególnie dobrze poradzą sobie właśnie z sierścią.

Sprawdź również:

Jak usunąć biały osad z kranu? Hit z TikToka podbija internet. Prościej się nie da

Zalegasz z zapłatą za prąd? Co zrobić, żeby uniknąć odłączenia prądu?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ocet do prania | sierść na ubraniach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama