Reklama

Darmowy sposób na ogrzanie mieszkania. Zrób to po pieczeniu

Pomysł na ogrzewanie mieszkania piekarnikiem to banalny sposób na zyskanie dodatkowego ciepła. Dzięki prostej metodzie można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, bo przygotowanie obiadu może jednocześnie podnieść temperaturę w domu. Sprawdzamy więc, jak ogrzać mieszkanie piekarnikiem, ile ciepła dzięki temu zyskamy oraz jak robić to w bezpieczny sposób.

Alternatywny sposób na ogrzewanie mieszkania

Urządzenia elektryczne, jak powszechnie wiadomo, wyzwalają ciepło. Chociaż w ciągu kilku ostatnich lat nastąpił mocny rozwój technologiczny, który sprawił, że urządzenia oddają go mniej niż w poprzednich latach, wciąż można liczyć na pochodzące z nich zyski ciepła. Te parametry są ogólnie dostępne i na przykład odkurzacz o mocy 200 W działający przez 15 minut odda 50 W ciepła

Jak to wygląda w przypadku ogrzewania mieszkania piekarnikiem? Jeżeli przyjmiemy, że nasze urządzenie potrzebuje maksymalnej mocy 3000 W, to przez godzinę pieczenia zysk ciepła dla piekarnika to 1450 W. Jak w takim razie ogrzać mieszkanie piekarnikiem?

Reklama

Jak ogrzać mieszkanie piekarnikiem?

Ogrzewanie piekarnikiem może zdziałać cuda i sprawić, że rachunki za ciepło będą odrobinę niższe. Wystarczy po pieczeniu zostawić uchylone drzwiczki piekarnika. Dzięki temu, że piekarnik nie będzie zamykany od razu, ciepło rozprzestrzeni się po kuchni i pobliskich pomieszczeniach

Czytaj także: Jak bezpiecznie rozmrozić zamek w drzwiach samochodu?

Ogrzewanie mieszkania piekarnikiem to sposób na "darmowe" ogrzewanie. Cudzysłów nie jest przypadkowy, bo przecież urządzenie elektryczne potrzebuje energii do działania, za którą trzeba zapłacić. Niemniej ogrzewanie piekarnikiem to sposób na ciepło, które oddają także inne urządzenia wykorzystywane do przygotowania potraw. 

Ogrzewanie piekarnikiem: Jak robić to bezpiecznie?

Podstawą pracy każdego piekarnika jest bardzo wysoka temperatura, która sięga nawet 240 stopni Celsjusza. Dlatego ogrzewanie mieszkania piekarnikiem może być o tyle niebezpieczne, o ile mamy w domu małe dzieci lub zwierzęta. Uchylone drzwiczki mogą być przyczyną poważnych poparzeń, dlatego należy zabezpieczyć do nich dostęp. 

Ogrzewanie mieszkania piekarnikiem to rozwiązanie, które warto wybrać po zakończonym pieczeniu. Nie zaleca się natomiast, aby mieszkanie ogrzewać za pomocą piekarnika gazowego. Przede wszystkim jego płomień to ryzyko pożaru z jednej strony oraz konieczność wentylowania pomieszczeń z drugiej. Tę metodę ogrzewania zdecydowanie odradzamy. 

CZYTAJ TAKŻE:

Najlepszy trik w sezonie grzewczym. Połóż tę jedną rzecz na kaloryferze

Posiadasz ogrzewanie elektryczne? Możesz dostać aż 1500 zł wsparcia!

Połóż te produkty na parapecie. Tak pozbędziesz się zaparowanych okien

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama