Reklama

Czosnek na mszyce: Jak stosować?

Ataki mszyc są często niespodziewane i kiedy opanują nasz ogród, bez wstydu się po nim panoszą i niszczą rośliny. Jeśli nie podejmiemy odpowiednich kroków, to mogą nie tylko doprowadzić do osłabienia naszych okazów, ale także powodować, że będą podatne na choroby grzybowe. Jeśli już zobaczymy mszyce na naszych roślinach, trzeba działać zdecydowanie. Pomocne mogą być opryski, które można wykonać samodzielnie w domu. Jak pozbyć się mszyc za pomocą oprysków? Przekonajmy się.

Czosnek w roli głównej

O czosnku najczęściej wspominamy w okresie jesienno-zimowym, kiedy jesteśmy trapieni przez niezliczone infekcje. Dlaczego? Ponieważ czosnek, dzięki zwartości allicyny, zaliczany jest do naturalnych antybiotyków. Oczywiście, jemy go częściej, ponieważ dostarcza ciekawych doznań smakowych i podkręca smak wielu dań kuchni polskiej i światowej. Jednak czosnek może być także sprzymierzeńcem naszych roślin. Wszystko dlatego, że może być nie tylko naturalnym nawozem, ale także sprzyjać pozbyciu się chorób grzybowych, czy też pozbyć się szkodników. Jeśli na naszych roślinach w ogrodzie lub w domu zauważyliśmy choć jedną mszycę, to oprysk z czosnku może nam pomóc. Przygotowanie mikstury nie jest trudne, więc z jego przyrządzeniem poradzi sobie z nim praktycznie każdy.

Reklama

Jak przygotować oprysk z czosnku na mszyce?

Jeśli szkodniki opanowały nasz ogród i chcemy wytoczyć im walkę, to oprysk z czosnku nadaje się do tego idealnie. Jak przygotować oprysk z czosnku na mszyce? To bardzo łatwe, wystarczy przygotować:

  • pięć ząbki czosnku,
  • litr wody.

Ząbki czosnku wystarczy obrać, rozgnieść, a następnie posiekać lub przecisnąć przez praskę. Warzywo później trzeba zalać litrem wody i pozostawić na kilka godzin, co chwilę mieszając składniki. Po tym czasie oprysk z czosnku jest gotowy! Aby go użyć, trzeba wcześniej go rozcieńczyć z wodą w stosunku 1:1.

Sprawdź też: Jak pozbyć się ślimaków nagich (pomrowów)?

Jak stosować oprysk z czosnku na mszyce?

Oprysk z czosnku na mszyce musi być stosowany konsekwentnie. Jeśli szkodniki opanowały nasz ogród lub parapet, to preparat trzeba stosować codziennie, przez kilka dni, aż do momentu, gdy zażegnamy problem. Oprysk z czosnku na mszyce wydziela dość charakterystyczny zapach, który powoduje, że mszyce same zniechęcą się do dalszego niszczenia naszych okazów. Oczywiście, jeśli chcemy mieć pewność, że szkodniki nie powrócą, miksturę można stosować zapobiegawczo, ale wtedy wystarczy stosować go raz na tydzień.

Warto zapamiętać przepis, ponieważ oprysk z czosnku na mszyce nie działa tylko na nie. Okazuje się również pomocny w przypadku innych szkodników, takich jak przędziorki, ziemiórki, mączliki czy skoczogonki

Polecamy także:

Uważaj na ten objaw. Czym jest chloroza i jak ją zwalczać domowymi sposobami?

Będą kwitły aż do jesieni. Jak uprawiać surfinie?

Jak wykorzystać piwo w ogrodzie?

Te rośliny otrują cię w mgnieniu oka. Rosną w polskich w parkach i ogrodach

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama