Baterie kuchenne, łazienkowe i bidetowe

Kran to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdego domu. To dzięki niemu możemy korzystać z dostępu do wody. W praktyce wyróżniamy trzy rodzaje baterii: kuchenne, łazienkowe i bidetowe. Każdy z wymienionych typów kranów charakteryzuje się trochę innymi parametrami jeśli chodzi o wielkość, wygląd i zastosowanie.

Baterie kuchenne

Bateria kuchenna, jak sama nazwa wskazuje, powinna wspomóc realizację wszystkich czynności, które wykonujemy w kuchni. Możemy zatem oczekiwać od niej tego, że swobodnie wymyjemy naczynia, owoce i warzywa, a także ręce. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje kranów do kuchni. W opcji są chociażby baterie ścienne lub stojące. Tego rodzaju produkty różnią się także gabarytami. Do wyboru są niewielkie kraniki lub sporych rozmiarów krany, które wystają ponad zlewozmywak i stanowią swego rodzaju kuchenną dekorację.

Ze względu na wysoką funkcjonalność, bardzo popularne są krany z wyjmowaną lub regulowaną wylewką. Taka bateria są praktyczne w użytkowaniu i pozwalają na wygodne nalewanie wody do większego garnka lub wiadra, a także obmycia zlewu strumieniem wody. Nie ma przeszkód, aby dobrać wygląd baterii do stylu, w którym urządzono kuchnię. Bez problemu kupimy kran o tradycyjnym, jak i nowoczesnym wyglądzie.

Warto mieć świadomość, że na rynku dostępne są baterie oferowane w atrakcyjnych zestawach. Sklep elazienki.pl proponuje dwuuchwytową baterię zlewozmywakową z bojlerem, który podgrzewa wodę. Godne uwagi są także nowoczesne baterie, które pozwalają czerpać, nie tylko czystą i ciepłą, ale również przefiltrowaną, gazowaną i schłodzoną wodę. Te innowacyjne krany są starannie dopracowane i gwarantują płynny ruch obrotowej wylewki. Posiadają możliwość trzystopniowego nasycenia wody gazem i są wyposażone w oddzielne kanały wodne dla wody zwykłej i filtrowanej. Z kolei tytanowy bojler nie zmienia smaku wody i jest odporny na korozję.

Baterie do łazienki

W łazienkach spotkać można kilka typów baterii. Głównie dzieli się je ze względu na zastosowanie. Wymienić można zatem krany umywalkowe, wannowe i prysznicowe. Coraz częściej w pokojach kąpielowych, jak i mniejszych łazienkach pojawiają się baterie umywalkowe z regulowaną wylewką. Są one tak samo przydatne jak w kuchni.

Baterie wannowo-prysznicowe dostępne są w kilku wariantach: podtynkowe, nawannowe i wolnostojące. To, jak model wybierzemy zależy przede wszystkim od rodzaju posiadanej wanny. Niektóre egzemplarze pozwalają na montaż kranu bezpośrednio na wannie. Do bardzo modnych w ostatnim czasie wanien owalnych pasują natomiast baterie wolnostojące. Producenci armatury łazienkowej oferują baterie w wielu kolorach, w tym: białe, srebrne, złote lub czarne.

Baterie bidetowe

Na koniec warto wspomnieć o bateriach bidetowych. O ile w zachodnich krajach europejskich posiadanie bidetu w łazience jest standardem od wielu lat, o tyle w Polsce tylko jakiś niewielki ułamek łazienek jest w nie wyposażony. W przypadku, gdy zależy nam na wymianie lub kupnie takiego elementu wyposażenia łazienki, warto zastanowić się nie tylko nad samym wyglądem bidetu, ale również kranu.

Baterie bidetowe występują przede wszystkim w wersji stojącej, jednak można je także coraz częściej spotkać w wariancie podtynkowym. Kran powinien umożliwić nam komfortowe wykonywanie czynności higienicznych oraz zagwarantować łatwe mycie miski bidetowej.

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL