Reklama

Zastosowania oleju kokosowego, o których słyszałeś

O oleju kokosowym i jego pozytywnych właściwościach słyszał już chyba każdy. Czy wiesz jednak jak wykorzystać go w pielęgnacji urody, do codziennych czynności czy jak wykorzystać jego właściwości zdrowotne? Odpowiedź na te pytania znajdziesz poniżej.

Olej kokosowy w kuchni

Smażenie i pieczenie Po podgrzaniu, w przeciwieństwie do niektórych innych olejów roślinnych, tłuszcze zawarte w oleju kokosowym zachowują swoją strukturę i właściwości zdrowotne. Poza tym, wzbogaca ich smak. Stosuj go więc w zamian za olej do smażenia czy masło, lub inne tłuszcze.

Dodatek zmniejszający apetyt  Możesz dodać masło kokosowe do puree z ziemniaków, kaszy i zupy. Poza ciekawym smakiem, potrawy z olejem kokosowym zmniejszają apetyt.

Tajny składnik koktajli

Dodaj łyżeczkę oleju kokosowego do dowolnego smoothie. Jest to szczególnie przydatne dla tych, którzy dbają o wagę, ponieważ olej ten przyczynia się do utraty wagi.

Majonez Przygotowując domowy majonez, zamiast oleju słonecznikowego użyj kokosowego. Produkt będzie smaczniejszy i zdrowszy. Olej ten obniża poziom złego cholesterolu, co jest kolejnym powodem, aby zamienić inne tłuszcze na olej kokosowy.

Aby przedłużyć świeżość jajek Ze względu na swoje właściwości przeciwbakteryjne, olej kokosowy znacznie przedłuża świeżość jaj. Wystarczy posmarować skorupki cienką warstwą oleju.

Olej kokosowy dla małych dzieci i ich mam

Na piersi Olej ten leczy pęknięcia sutków, które pojawiają się w czasie karmienia piersią. Jest także bezpieczny dla dzieci, ponieważ nie powoduje reakcji alergicznych.

Środek zaradczy na rozstępy Jeśli systematycznie stosujesz olej kokosowy w czasie ciąży, to pomoże ci uniknąć rozstępów

Do pielęgnacji skóry dziecka Badania pokazują, że jest to najlepszy produkt do pielęgnacji skóry niemowląt. Może być stosowany po kąpieli, jak i jako olejek  do masażu. Zapobiega również podrażnieniom po  pieluszkach. Przetrzyj skórę dziecka wacikiem z olejkiem  przy każdej zmianie pieluszki.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama