Reklama

Właściwości zdrowotne kiszonej kapusty

Kiszona kapusta posiada wiele właściwości zdrowotnych, a większość z nich została udowodniona. Może ona zapobiec zawałowi serca, udarom czy nowotworom, a także poprawić trawienie.

Reklama

Właściwości zawartej w kapuście kiszonej witaminy C

Dawni żeglarze zawsze mieli przy sobie kiszoną kapustę ze względu na zawartą w niej witaminę C. Był to niezbędny produkt podczas każdej wyprawy. Chronił przed szkorbutem, którego przyczyną jest niedobór tej witaminy.

Kiszona kapusta jako probiotyk

Kiszona kapusta posiada właściwości probiotyczne, które uzyskała podczas procesu kiszenia. Naturalna fermentacja sprawia, że do naszego układu trawiennego trafiają dobre bakterie. Zaleca się spożywanie kiszonej kapusty po antybiotykoterapi. Pomoże to zatrzymać dobre bakterię w jelitach.

Ochrona przed nowotworami

Kapusta kiszona jest jednym z najlepszych produktów, które mogą pomóc w ochronie przez rozwojem nowotworu, dzięki trzem składnikom:

Izotiocyjaniany – produkt ten jest bogaty w izotiocyjaniany, które posiadają właściwości przeciwnowotworowe

Glukozynolany – substancja ta aktywuje naturalnie występujące w organizmie antyoksydanty

Flawonoidy – kiszona kapusta zawiera także flawonoidy, które chronią tętnice przed uszkodzeniami oraz zwężeniem

Zdrowsze i mocniejsze serce

Kiszona kapusta zawiera dużą ilość błonnika, który poprawia trawienie, co w dłuższej perspektywie dobrze wpływa na zdrowie mózgu i serca. Do innych zdrowotnych właściwości błonnika należą:

kontrolowanie poziomu złego cholesterolu (LDL),

zmniejszanie ryzyka zawału serca lub udaru,

zmniejszanie ryzyka miażdżycy.

Mocniejsze kości

Kiszona kapusta jest bogata w minerały, które są dobre dla twoich kości. Pomagają one zapobiegać osteoporozie. Witamina K pomaga sprawia, że są one zdrowe. Reguluje ona produkcję białek potrzebnych do mineralizacji kości.

Tak więc dołącz kapustę kiszoną do swojej diety!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama