Właściwości oleju z nasion czarnuszki

Olej z nasion czarnuszki był wykorzystywany przez ludzi w celach leczniczych przez tysiące lat. Najczęstszym zastosowaniem nasion czarnuszki jest jej wykorzystanie  w kuchni. Nasiona są również wykorzystywane przez wielu ludzi ze względu na swoje lecznicze właściwości.

Zostało potwierdzone naukowo, że nasiona czarnuszki oferują wiele korzyści zdrowotnych i farmakologicznych. Nasiona czarnuszki i olej z nich przygotowany są stosowane w oczyszczaniu wątroby, leczeniu biegunki, obniżaniu ciśnienia krwi, wspieraniu trawienia, leczeniu chorób skóry, zmniejszają zatrzymywanie płynów w organizmie i stymulują apetyt.

Nasiona te mogą też być stosowane do zmniejszenia stanów zapalnych w organizmie i uśmierzania bólu, działają pobudzająco na układ odpornościowy, udrażniają drogi oddechowe i zabijają mikroorganizmy. Ponadto, są znane jako silny przeciwutleniacz. Liczne badania wykazały również, że olej z nasion czarnuszki jest skutecznym preparatem przeciwko gruźlicy, nowotworom, alergiom i astmie.

Zastosowanie i korzyści zdrowotne płynące z oleju z nasion czarnuszki

Biegunka: Zmieszaj filiżankę jogurtu z łyżeczką oleju z nasion czarnuszki. Zjadaj tę mieszaninę dwa razy dziennie.

Astma i kaszel: Na kaszel należy wymieszać łyżeczkę oleju z nasion czarnuszki w filiżance herbaty, dodać mały kawałek imbiru i pić taką mieszankę dwa razy dziennie. Można również wmasować kilka kropli oleju w klatkę piersiową. Na astmę umieścić jedną łyżeczkę oleju z nasion czarnuszki w 2 szklankach wrzątku, nachyl głowę nad wypełnioną miską przykryj ją grubym ręcznikiem i wdychaj napar dwa razy dziennie.

Alergie: Zażyj  łyżeczkę oleju z nasion czarnuszki dwa razy dziennie, aby zmniejszyć objawy alergii, takie jak uciążliwe  kichanie czy kaszel.

Przeziębienie i grypa

: Weź jedną łyżeczkę oleju z nasion czarnuszki wymieszaną z dużą ilością wody raz dziennie. Szybko odczujesz ulgę, a objawy przeziębienia znikną.  

Ból zęba: Aby zmniejszyć ból, wcieraj niewielką ilość oleju w zęba i otaczające go dziąsła. Masuj zęba  przez około 15 sekund. Można również użyć szklankę wody zmieszaną z połową łyżeczki oleju z nasion czarnuszki jako płynu do płukania jamy ustnej.

Bóle głowy: Zrób masaż czoła i skroni przy użyciu niewielkiej ilości oleju z nasion czarnuszki. Pomasuj również okolice uszu i zażywaj jedną łyżeczkę oleju przed śniadaniem.

Bóle mięśni: Niewielką ilością oleju z nasion czarnuszki dokładnie masuj bolesny obszar powolnymi, okrężnymi ruchami.

Wypadanie włosów: Zmieszaj jedną łyżeczkę oleju z nasion czarnuszki w szklance herbaty lub kawy i pij codziennie. Możesz także  masować skórę głowy kilkami kroplami olejku z nasion czarnuszki.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama